Золоті ворота в Крим – керченський міст обійдеться в 283 млрд рублів

Дороги | субота 7 червня 2014 23:06

Проект моста через Керченську протоку , який повинен до 2018 року з’єднати Кубань з Кримом , у порівнянні з первинними оцінками подорожчав в шість разів і наблизився до абсолютних світових рекордів вартості таких проектів. Він обійдеться в 283 млрд руб. , 70 % з яких виділить держава . Інші гроші планується зайняти , але остаточної схеми фінансування поки немає. Окупатися проект буде як мінімум 20 років , але для цього міст доведеться зробити платним не тільки для вантажівок і автобусів , а й для всіх легкових автомобілів.

6-го червня голова правління ” Автодору ” РФ Сергій Кельба заявив на засіданні міжвідомчої робочої групи з будівництва транспортного переходу через Керченську протоку , що найприйнятніший варіант – дворівневий автомобільно-залізничний міст. Його планується побудувати за три з половиною роки. За словами пана Кельбаха , ” Автодор ” розглянув 74 варіанти транспортного переходу , включаючи міст , поєднаний з тунелем . Експертна рада ” Автодору ” рекомендувала уряду в якості ” найбільш оптимального ” ​​будівництво суміщеного моста з чотирьохсмуговою автомагістраллю і двома залізничними шляхами через косу Тузла.

Орієнтовна вартість проекту – близько 283 200 000 000 руб. ($ 8 млрд за поточним курсом) , +149800000000 руб. буде потрібно на будівництво моста , під’їзні шляхи обійдуться в 51,4 ​​млрд руб. , а підготовка – приблизно в 82 млрд руб. Вартість переходу в черговий раз зросла: спочатку будівництво оцінювалося в 46 млрд руб. , Потім Мінекономіки підвищило оцінку необхідних бюджетних коштів до 155 млрд руб. , А в проекті ФЦП розвитку Криму вже передбачалося виділити з бюджету 200 млрд руб. Загальна вартість проекту наблизилася до світового рекорду : найдорожчий міст у історії – Даньян – Куньшаньський віадук в КНР довжиною 165 км обійшовся в $ 8,5 млрд (див. довідку) .

За якою схемою фінансуватиметься будівництво , поки не вирішено. Заступник міністра транспорту Олег Бєлозьоров заявив , що розглядається ” і пряме фінансування , і контракт життєвого циклу, і концесія ” . ” Механізмом наповнення може бути бюджет , в тому числі і засоби ФНБ ” , – заявив він. За словами Сергія Кельбаха , фінансова модель базового проекту моста передбачає ” державний грант” в розмірі не більше 200 млрд руб. Решта 83 млрд руб. передбачається залучити як позикового фінансування . Джерела “видання”, знайомі з ситуацією , говорять , що “як і раніше розглядається залучення до фінансування та будівництва китайських компаній , переговори тривають” . Місяць тому “Комерсант” розповідав , що участь у фінансуванні може прийняти приватний China International Fund , а будівництвом може зайнятися державна China Railway Construction Corporation . 22 травня глава Мінтрансу Максим Соколов говорив , що ” ряд компаній з Китаю і Південної Кореї виявили інтерес ” до проекту .

Окупатися проект буде як мінімум до 2038 року – за цей час його платна експлуатація може принести 142-228 млрд руб. в залежності від тарифу . За словами Сергія Кельбаха , виручка від платної експлуатації залізниці за 20 років оцінюється в 64700000000 руб. Платний проїзд автомобілів за цей термін може принести +163600000000 руб. , Якщо плата буде стягуватися з усіх типів автомобілів , або близько 77800000000 руб. , Якщо гроші будуть брати з вантажівок і великогабаритних автобусів.

Альтернативні варіанти транспортного переходу обійшлися б ще дорожче. На роздільні мости знадобилося б ще 35-55 млрд руб. , А на проект з тунелем – 60-90 млрд руб. залежно від конфігурації. За експертними оцінками , на які орієнтується ” Автодор ” , суміщений із залізничним тунелем міст обійшовся б у 376 500 000 000 руб. ( на позикові кошти довелося б 149 млрд руб. ) . Але прокладку тунелю визнали ” неефективною ” через ціни і складнощі при будівництві та експлуатації. Сергій Кельба додав , що одним з ключових факторів, що вплинули на рішення побудувати міст через косу Тузла , стало те , що в цьому місці ” передбачалося будівництво порту Тамань” . Уряд збирається від нього відмовитися через більш ” пріоритетні проекти” , у тому числі кримські . ” Всю транспортну інфраструктуру , яку передбачили в проекті порту , ми будемо використовувати”, – сказав пан Кельба .

Директор Інституту економіки транспорту і транспортної політики ВШЕ Михайло Блінкін вважає вибір тузлинського варіанту моста ” найрозумнішим ” з точки зору ” консенсусом між логістикою , технічним і містобудівним плануванням ” . Він зазначає , що дуже висока ціна проекту може бути обгрунтованою: геологічна і гідрологічна обстановка в Керченській протоці , за його словами , “одна з найгірших ” , що було однією з причин того , що міст не був побудований при СРСР. Побудувати його можна виключно з політичних міркувань , вважає експерт , враховуючи низьку вантажну базу і пасажиропотік , що складається в основному з туристів .

Джерело: economica.com.ua загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально