Водії України, вимагайте адвоката!

Автозакон | п`ятниця 15 березня 2013 15:56

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провів перевірку фактів порушення прав громадян з боку дорожньо-патрульної служби ДАІ. І озвучив свої рекомендації.

Як повідомляється на офіційному сайті омбундсмена, перевірки, проведені у відділах ДАІ Святошинського та Голосіївського районних управлінь ГУМВС України в місті Києві, підтвердили наявність порушень у діяльності співробітників Державтоінспекції, що порушують права громадян. Зокрема, мова йде про те, що при винесенні рішень про винність водіїв в тих чи інших правопорушеннях, інспектори не завжди мають достатньо доказів, про те, що інспектори не роз’яснюють в належному обсязі особам, які залучаються до адміністративної відповідальності, їх прав та обов’язків у Відповідності до статей 59 і 63 Конституції України, а також відповідно до статті 268 Кодексу про адміністративні правопорушення.

А між тим, стаття 59 Конституції України та стаття 268 Адмінкодексу гарантують громадянам право на правову допомогу, а стаття 63 Конституції дає право не свідчити проти себе і своїх близьких.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини сформулював кілька практичних рекомендацій, про які повинні пам’ятати всі водії країни:

«1. Кожна особа, щодо якої складається протокол за адміністративне правопорушення, має право в протоколі (в графі, передбаченої для написання пояснення) у письмовій формі зазначити, що при розгляді справи (винесенні постанови) бажає скористатися юридичною допомогою адвоката;

2. При наявності такого запису в протоколі працівник ДАІ не має прав приймати рішення (виносити постанову) в адміністративній справі на місці виявлення правопорушення, а зобов’язаний особі призначити час і місце для розгляду справи за участю обраного особою адвоката або іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;

3. При користуванні іншими правами, передбаченими частиною першою статті 268 Кодексу про адміністративні правопорушення (ознайомленні з матеріалами справи, надання пояснень та доказів, заяві клопотань), особа також має право користуватися юридичною допомогою адвоката або іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

Тобто, якщо Вами в протоколі про адміністративне правопорушення зроблено запис про Ваше бажання скористатися юридичною допомогою, а працівник ДАІ, проігнорувавши Ваше бажання, виніс постанову про накладення стягнення на місці зупинки, така постанова підлягає скасуванню як винесена з порушенням Вашого права на правову допомогу, гарантованого національним законодавством і міжнародними нормами права … »загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально