В Україні хочуть ввести новий податок на авто

Україна | середа 12 грудня 2012 21:49

zavod zazВ Україні можуть значно підвищити ставку акцизного податку на нові кузови для промислового складання автомобілів (укомплектовані і неукомплектовані) і експлуатовані до п’яти років і більше на рівні 3,5 тис євро за штуку. З такою ініціативою виступило Міністерство фінансів України.

За даними відомства, в даний час в Україні цей акциз становить 109 євро за новий кузов і 436 євро за неновий.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту Про внесення змін до Податкового кодексу України, він спрямований на стимулювання розвитку внутрішнього виробництва транспортних засобів та дозволить ліквідувати схеми мінімізації податкових зобов’язань по акцизному податку.

“За даними митної статистики за минулий рік, обсяг ввезення кузовів склав більше 22 тис штук, за які було сплачено лише 28 млн грн акцизного податку. Значна питома вага з них – це оформлення розібраних на агрегати готових легкових автомобілів з метою свідомого ухилення від повного оподаткування , які потім збираються на території України, реєструються в органах Державної автомобільної інспекції МВС України та класифікуються як готові транспортні засоби “, – наголошується в тексті пояснювальної записки до документа.

Автори документа вважають, що підвищення ставок акцизного податку на кузови зробить економічно недоцільним агрегатне ввезення легкових автомобілів і сприятиме розвитку внутрішнього виробництва автомобілів з повним циклом, що сприятиме збільшенню надходжень до бюджету.

Також у міністерстві вважають, що прийняття зазначеного документа за умови збереження обсягів імпорту дозволить додатково отримати в бюджет 0,67 млрд грн у розрахунку на рік (виходячи з даних за дев’ять місяців 2012 року), а також призведе до викриття учасників ринку, що зловживають податковими нормами .

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні закон про внесення змін до Податкового кодексу, яким підвищила ставки акцизного збору на кузови для промислового складання автомобілів орієнтовно на 10% (укомплектовані і неукомплектовані) з одночасною фіксацією їх у гривні (1,234 тис. грн за новий кузов і 4,94 тис. грн за кузова, експлуатовані до п’яти років і більше).загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації. TrackBack URI

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально