Український авторинок просідає без кредитів

Україна | понеділок 14 січня 2013 19:12

Високі відсоткові ставки банківських позик призводять до рекордних падінь продажів автомобілів в Україні.

За результатами 2012 року в Україні було продано не більше 200 тисяч нових авто, що є вкрай низьким показником, заявив в ефірі телеканалу «Перший діловий» президент Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Станіслав Щербина.

За словами експерта, провальними були продажі як бюджетних, так і престижних автомобілів, а в цілому ринок мав хаотичний характер. «У країні відсутня можливість кредитування, дуже високі відсоткові ставки», – назвав він причини низьких показників.

Українцям все рідше вдається оновлювати особистий транспорт. Якщо в 2009 році середній вік автомобіля в «перших рук» коливався між 2,5-4 роками, то тепер вони «постаріли» приблизно в два рази.

Банкіри прогнозують, що в новому році кредитування не зрушиться з мертвої точки. У 2013 році банки розраховують побачити ті ж показники, що і в минулому. Через високі ставки за депозитами кредити теж будуть дорогими, що призведе до обмеження їх видачі, вважає директор з автокредитування Альфа-Банку Давид Янус.

Не очікує різкого зниження ставок за кредитами та начальник відділу альтернативних продажів «Банку Кіпру» Володимир Радько. Також банкір відзначає, що в минулому році найчастіше в борг у банку брали наймані працівники з зарплатою близько 5 тис. грн, причому купували вони машини ціною до 25 тис. доларів, рівнем трохи вище, ніж їх власний статус.

Втім, не всі експерти мають песимістичний настрій. Як ми вже писали, фахівці «Простобанк консалтинг» прогнозують зниження ставок на кредити, яке відбудеться завдяки збільшенню акційних та партнерських програм банків, а також зниження девальваційних очікувань населення.

Нагадаємо, в п’ятницю Верховна Рада України призначила головою Національного банку України Ігоря Соркіна. Виступаючи перед депутатами, він заявив, що здешевлення кредитів є одним із пріоритетів його діяльності на посаді глави НБУ.



загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерів



x
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально