Цей день в історії: 52 роки тому була випущена перша партія “Запорожців”

Події | четвер 22 листопада 2012 12:19

zaz96322 листопада 1960 з конвеєра Запорізького заводу «Комунар» на Україні (який пізніше був перейменований в «Запорізький автомобілебудівний завод»), зійшла перша промислова партія автомобілів «Запорожець» – ЗАЗ-965.

Зразком для цього «народного автомобіля» послужив італійський «FIAT 600», розроблений талановитим конструктором Данте Джакоза. Перекроєний і «доведений до розуму» конструкторами Московського заводу малолітражних автомобілів (майбутній АЗЛК), «горбатий», як його називали в народі, вийшов в цілому міцним і економічним, володів хорошою прохідністю при гладкому днище, пристойному навантаженні ведучих коліс і невеликий власної масі.

Коштував перший «Запорожець» в той час 1 200 рублів, і перша партія машин в мить розійшлася по «черговикам», що вже зачекались і були готовими пробачити всі його недоліки.

Досить швидко радянський «народний» автомобіль здобув славу невибагливого і ремонтопридатного автомобіля. До речі, відома машина була не тільки в СРСР, а й за кордоном, де вона продавалася під брендом «Yalta». На цій же базі Завод став випускати і так звані «інвалідки» – модифікацію ЗАЗ зі зміненими механізмами керування.

«Горбатий Запорожець» випускався в первісному вигляді аж до 1962 року, а далі ця машина була модифікована в інші модельні ряди. 19 вересня 2008 Запорізький автозавод завершив випуск автомобіля ЗАЗ-1103 «Славута» – останнього нащадка «горбатого» ЗАЗ-965. Припинити виробництво «запорожця» змусили автовиробника екологічні вимоги Євросоюзу, в який прагне потрапити Україна.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально