Тест-драйв Renault Logan

Тест-драйви | субота 9 серпня 2014 10:57

Безликий, непримітний, нудний – таким був колишній Logan. Ніхто навіть не згадає, коли він вперше з’явився на дорогах. А адже з того моменту пройшло вже десять років. Чи змінилися з виходом нового покоління седана уявлення французів про те, яким повинен бути бюджетний автомобіль?

Довгі роки «Логан» ніяк не модернізувався в технічному плані. Дивно, але не змінився бюджетний седан і тепер. Платформа залишилася колишньою – стара добра B0, але трохи перероблена і переналаштована. Не з’явилося і нових двигунів. Вірніше, один навіть пропав: 1,4-літрового агрегата більше в продажу немає. До наших послуг тепер тільки 1,6-літрові 8- і 16-клапанні двигуни потужністю 82 і 102 к.с. Силові агрегати злегка перенастроїли, так що тепер вони видають на 10 Нм крутного моменту більше. Колишньої залишилася і трансмісія – механіка з п’ятьма ступенями.

Двигун поводиться в справі як і десять років тому. Тяги йому безумовно не вистачає як на низьких, так і на середніх обертах. Уже на 2,5 тис. обертів двигун починає ревіти, і доводиться міняти передачу, щоб не розполохувати пішоходів. Та й взагалі, передавальні числа підібрані так, що при спокійному розгоні підвищувати передачу потрібно потому кожні дві-три секунди. У якийсь момент це набридає, і рушати починаєш вже відразу з другої швидкості.

Не став 1,6-літровий двигун і більш економічним. У місті на 100 км з бака йде близько 10 літрів. Благо хоча б бензин можна ще лити 92-й.

Підвіска, а це саме те, чим був особливо хороший перший «Логан», залишилася без кардинальних змін. Вона так само добре ковтає будь-які ями і, за запевненнями виробника, така ж невбиваєма. Але на жаль, і така ж хитка. При швидкості понад 60 км / год з автомобілем краще не жартувати: різких маневрів він не любить. При крутому повороті потрібно скидати швидкість до 60, а то і нижче, інакше машина починає плавати.

Кермо, навіть з гідропідсилювачем, туге, але це властиво й іншим моделям французів. І це при тому, що підсилювач адаптивний. Це значить, що, коли автомобіль стоїть на місці, кермо повинне крутитися легше, а в русі наливатися тяжкістю. На ділі ж відчути ці метаморфози на «Логані» неможливо. Так само як і неможливо уявити, як управляти цим авто за відсутності підсилювача, якщо вибрати комплектацію без нього.

І проте управління в деяких аспектах стало більш комфортним. Так, на седан тепер встановлюється круїз-контроль. У системи є два режими: один підтримує задану швидкість, а другий обмежує розгін автомобіля понад встановленого вручну ліміту.

Багато чого залишилося колишнім, але тільки не дизайн. Тут друге покоління може дати фору першому як зовні, так і всередині. І все-таки вгадується в зовнішності моделі сумне минуле його попередника. Особливо якщо на кузов дивитися в профіль: не найвдаліша лінія даху, двері знову ж схожі на ті, що були у першій генерації. Але з’явилося і дещо нове. Наприклад, виштамповки на передніх крилах чомусь зробили дуже широкими, при тому що ззаду вони цілком звичайні. Виглядає таке рішення не стільки новим, скільки безглуздим.

Корма зазнала масу змін, які пішли на користь естетичному сприйняттю. Але найбільше преобразився дизайн передньої частини кузова.

Тут новий «Логан» став походити на своїх старших побратимів по модельній лінійці. Великі фари, хром, величезний блискучий ромб Renault – спереду седан виглядає тепер дуже ефектно.

Є, правда, до деяких деталей і претензії по суті. Наприклад, дзеркала заднього виду короткі. В момент перебудування їх хочеться відрегулювати прямо на ходу. Є у моделей Renault і ще одна прекрасна особливість дзеркал, і «Логана» це не обійшло стороною: складаються і розкладаються вони з такою віддачею, що дзеркало щоразу доводиться знову налаштовувати.

Впадають в очі і пороги, які оброблялися мастикою з розряду «тяп-ляп». В результаті варто провести рукою, як шматочки матеріалу відвалюються. Та й виглядає така ліпнина не найкращим чином.

Перший «Логан» був позбавлений такої розкоші, як підкрилки задніх арок. Не отримало їх і нове покоління. В результаті влітку арки забиваються піском і брудом, ну а взимку там однозначно буде накопичуватися багато снігу і льоду.

Всередині автомобіль теж преобразився вельми радикально. Розкішшю це, звичайно, не назвеш, але і від сірого похмурого предка слідів практично не залишилося. Той же пластик, хоч і скрипучий, але виглядає непогано як за фактурою, так і за кольорами.

В три рази краще став і матеріал, яким обшиті сидіння. І візуально приємніше, і тактильно. Чого не скажеш про самі крісла, які, як і на інших моделях Renault, розчаровують. Сидушки м’які і непристойно короткі, а спинки взагалі безформні і не утримують їздців не те що в поворотах, але і, так сказати, на рівному місці: крісла просто розтікаються під вагою тіла. Ну і фірмовий штрих від виробника – хитаються кріплення сидінь. При кожному розгоні і гальмуванні передні крісла смикаються вперед-назад.

Приладова панель, і та стала ошатною, солідною. Але й тут не обійшлося без недоліків. Справа в тому, що щиток спідометра розмічений в неправильному порядку: виділено цифри «30», «50», «70» і так далі. З нашою системою лімітів обмежень швидкості таке рішення доставляє незручності.

Нездійсненна мрія власників першого «Логана» мультимедійна система з сенсорним екраном стала доступна власникам другої генерації. За доплату можна отримати навіть навігаційну систему.

Чи мріяли автолюбителі про клімат-контроль? Цілком можливо. Тепер таке бажання власник седана може задовольнити.

Для автомобіля передбачена і опція обігріву всієї площі лобового скла. Справедливості ради треба сказати, що таку опцію не пропонує жоден інший виробник, який виступає в цьому класі.

Правда, коли лід почне танути, щітки склоочисника НЕ витруть приблизно третину поверхні скла: їх довжини попросту не вистачає.

За минуле десятиліття уявлення про те, як повинен виглядати і як повинен бути оснащений бюджетний автомобіль, безумовно, змінилися у більшості виробників. І у французів з Renault в тому числі. Питання в тому, чи в правильному напрямку йде прогрес. Адже, якщо чесно, в таких кріслах навіть і з круїз-контролем їхати нікуди не хочеться. Тим більше з такою витратою палива. Та й не їхати, по суті, а тільки передачі одну за одною клацати.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально