Тест-драйв Hyundai Genesis Coupe: запаморочення від успіхів

Тест-драйви | понеділок 22 липня 2013 05:44

У 1930 році в газеті “Правда” була опублікована стаття товариша Сталіна під назвою “Запаморочення від успіхів”. У ній Генеральний секретар коментує процес колективізації сільського господарства і дає йому в цілому позитивну оцінку. Однак, незважаючи на перевиконання установок, Сталін застерігає про так звану “тіньову сторону успіхів”, коли виконавці виявляють зайвий дух зарозумілості і зазнайства. Позитивні результати оп’яняють людей, у яких втрачається почуття міри і здатність розуміння дійсності, з’являється прагнення переоцінити свої сили і розвиваються авантюристичні спроби в два рахунки вирішити всі питання соціалістичного будівництва. У стані побоювання була віддана директива на боротьбу з цими небезпечними і шкідливими настроями, щоб планомірна перемога соціалізму все ж відбулася.

Чи не вступив південнокорейський автопром на цей спокусливий шлях? Чи не затуманили його думки, ейфорія і самозакоханість? Автомобільний гігант Hyundai існує в галузі близько сорока років, але всерйоз, напевно, варто розглядати лише останні двадцять. За цей час не кожна гусениця встигне стати метеликом, смола – перетворитися на бурштин, а Армен Джигарханян – зіграти хоча б у половині своїх фільмів. Але Hyundai пройшов етап становлення, на який інші компанії витрачали і по 100 років. Чи все гладко у нього вийшло? Щоб з’ясувати це, давайте поглянемо на одну з наймогутніших моделей в лінійці – Genesis Coupe …

Hyundai Genesis Coupe з’явився в 2008 році з метою подарувати потенційним покупцям Infiniti G37 пару безсонних ночей. Він ні в якому разі не замислювався як спадкоємець схожий за розмірами, але передньопривідної моделі Tiburon, відомої у нас як Coupe. При думці про ренесанс сегмента продуктивних купе у американських автолюбителів різко підвищилося слиновиділення, а форуми вибухнули потоком свідомості про гіпотетичні поєдинки новоспеченого корейського бійця і “арматури” Nissan 370z або навіть Chevrolet Camaro. Справедливості заради, варто сказати, що машина так і не здобула слави у ентузіастів, а німецькі критики винесли невтішний вирок: неточне рульове управління, жорстке негармонійне шасі, висока витрата палива. У компанії це розуміли, і не встиг Genesis Coupe дебютувати на Нью-Йоркському автошоу 2008, як Hyundai вже почав виношувати ідею “загострення” свого першого справжнього спорткара. До 2013 року двохдверний автомобіль отримав дозу дизайнерської любові і механічних поліпшень. Чи виявилося їх достатньо для виживання в суворому середовищі відносно доступних купе?

Масштабна маркетингова політика завжди була сильною стороною корейців, тому до просування Genesis Coupe рекламщики поставилися з усією відповідальністю. Кінематографічні шедеври від дочірньої марки KIA їм переплюнути не вдалося, проте оригінальні ідеї ми все ж побачили. Спочатку на екрани вийшов невловимий сасквоч. Ідея така: корейський автомобіль неймовірно класний. Ви навіть не повірите в те, що це Hyundai, так само як і в те, що ви мало не збили снігову людину на порожній лісовій дорозі. Та й сам сасквоч був настільки ошелешений прогресом Hyundai, що ще довго чистою англійською мовою співав дифірамби авто.

У наступному ролику Hyundai організував дрег за участю … стріли. Природно, при старті з місця у Genesis Coupe не було б жодного шансу, тому автівку попередньо розігнали до шаленої швидкості, і як тільки вона порівнялася з лучником, стріла була випущена. Результат змагання, думаю, очевидні, інакше цей ролик ніколи б не вийшов в ефір. Роботу маркетологів залишимо на суд інших маркетологів, але ясно одне: покупцям Genesis, мабуть, приємно усвідомлювати, що їх авто – одкровення для снігової людини, що переміщається швидше стріли.

Так, Genesis Coupe вийшов краще попередника. Будь-який інше розвиток подій був би катастрофою. Важко не помітити, що дизайнери трохи перетасували передню частину. Знайомий нам корпоративний  дизайн пролився і крізь нашого піддослідного, поріднив його з Solaris & Co. Шестикутний балдахін решітки радіатора, агресивні передні фари (природно зі світлодіодними ходовими вогнями), нові противотуманки і капот з фіктивними повітрозабірниками уособлюють настільки необхідний догляд від універсальних ліній першого покоління. Завдяки випнутих “стегнах” автомобіль здається зайво розпластаним і приосадкуватим, що диктується спортивним характером. Навіть сидячи в салоні відчувається, що ширини для Genesis Coupe не пошкодували – він навіть ширше, ніж BMW 5-ї серії.

Салон автомобіля також серйозно оновився. Мабуть, самим екзотичним елементом стали три додаткові шкали на центральній консолі, що показують температуру масла, тиск турбіни і відсоток активації педалі газу. Такими шедеврами досі хизувалися хіба що “Лади Пріори”, що отримали ін’єкцію марнославства і пихатості в якому-небудь локальному тюнінг-ательє. Взагалі ці прилади слід було розташувати в зоні безпосереднього охоплення очей водія. На своєму ж місці вони практично марні, та ще й виглядають чужими – як ніби їх придбали в найближчому “Леруа Мерлені” і приліпили на двосторонній скотч. Незважаючи на всі хитрощі, корейцям не вдалося створити інтер’єр мрії. Він занадто простий і заурядний, однак цим грішать всі азіати. Напевно, в їх генофонді не прописаний пункт створення ефектних салонів, що відповідають вимогам свого часу.

Спочатку чотирициліндровий турбований двигун ділив ряд компонентів з Mitsubishi Evo Х. Вони обидва – результат глобального альянсу з виробництва двигунів між Hyundai, Mitsubishi і Chrysler. Корейський агрегат відрізняє те, що він використовує інший блок управління від Siemens. У другому поколінні двигун зберіг базову архітектуру, проте інженери удостоїли його більш ефективною твін-скрол турбіною і новим інтеркулером. У поєднанні з подвійною безперервною зміною фаз газорозподілу двигун нині став видавати значні 274 к.с., а це, між іншим, 30%-ва надбавка в порівнянні з минулою машиною. Природно, як і завжди, моделі прибувають в “кастрованому” стані, тобто мало того що цей двигун, розрахований на старанних платників податків, видає 250 к. с., так ще й був заблокований топовий мотор-кілер, а саме забійний атмосферне 3,8-літровий V6 потужністю 348 к.с.

Механічна коробка у нас теж не прописалася, зате доступний ультрасучасний автомат аж з 8 ступенями. Не володіючи жодними спортивними режимами які збивають з пантелику, він тягне на рідкість адекватно. Ця коробка – власний продукт Hyundai, і якби не цей факт, автомат заслужив би, мабуть, характеристики “вище середнього”, але за сміливість не шкода присудити і вищий бал. Багато в чому завдяки трансмісії середня витрата по трасі склала 7,2 літра. У місті сумніше: близько 15.

А який звук! На низьких обертах авто видає щільне бурмотіння. Після 3000 воно переростає в соковитий рик. Цей “акустичний концерт”, осідає кіптявою на глушники, покликаний нагадати про спортивні гени. Так, автівка дійсно дуже швидка. Навіть з 100 км / год вона, немов пробка від шампанського, за лічені секунди весело вистрілює до 160. У міських умовах, стоячи на стоп-лінії поряд з Bentley Continental, Genesis зовсім не розгубився. Правда, йому довелося терпіти повну презирства усмішку власника Bentley, і як тільки загорілося зелене світло, ця посмішка ще розширилася на захід і схід, і привід для цього був: до наступної відсічення він виграв у Genesis цілих півкорпуса. Як напевно господар Bentley був щасливий, адже він випередив не кого-небудь, а південнокорейський спорткар!

Нове купе має вигляд вельми збалансованого авто, але до кінця контрольованим воно не стало. При кожній зміні навантаження в поворотах Genesis поводиться трохи капризно, нерівності асфальту віддаються в тіло пасажирів, шасі занадто жорстке, і немає можливості його переналаштувати. Кермо налите приємною вагою, і обертати його так само легко, як в’язати на велосипедних спицях.

Цю автівку сміливо можна назвати привабливою і навіть чарівною. У глибинці перехожі дивилися на неї, як піонери на Ілліча і мало не присвистували їй услід, як це робив вовк з мультфільмів Тексу Авери при вигляді красивої жінки. Співробітник ГИБДД який явно зацікавився автомобілем ввічливо відкинув простягнуті мною документи і спробував висловити захоплення корейському купе. З його вуст злетіла одна важлива характеристика – “молодіжна”. Цікаво, яку молодь мав на увазі інспектор? Якщо згадати, що автомобіль був спроектований для США, то все відразу стає на свої місця. Ціна – близько $ 25 000, і я жваво уявляю собі картину, як американський студент з сім’ї середнього класу приходить додому з двійкою з географії. Батьки докірливо хитають головами і кажуть: “Ні, топовий Mustang ми тобі не купимо. Поїздиш поки на Genesis”.

Що стосується конкуренції, то пропозицій – море. Серед авто зі спортивним відтінком можна вибрати гідний гарячий хетчбек типу Opel Astra OPC. Якщо ж для вас важливий кузов “купе” і задній привід, то тут супротивниками Hyundai виступає псевдопреміальний Infiniti G37 з ще більш нечуваною ціною, а також донезмоги розкручена пара Toyota GT86/Subaru BRZ. З чуток, в другому випадку за більш низьку ціну ви отримуєте більш драйверський і провокаційний автомобіль, проте придивіться до крутного момену: 205 Нм японців на тлі 373 Нм у корейця про дещо говорить … Деякі американці навіть всерйоз розглядають Genesis Coupe як антіретро-альтернативу масл -карам, але на мій погляд, за вісім десятих вартості Camaro ви отримаєте п’ять десятих того ж Camaro.

Схоже, що Hyundai прагнув удосконалити свою модель по занадто багатьох аспектах – і в потужності, і в економії палива, і в престижності, і в керованості. Всі пункти були виконані добре, але не ідеально. Будь-який  лінгвіст скаже вам, що краще знати дві мови на високому рівні, ніж три на середньому. Genesis Coupe не вистачає індивідуальності і точності більш зрілих гравців. Як би то не було, автомобіль в будь-якому випадку вдався, і з технічної, і з дизайнерської точок зору Hyundai рухається в правильному напрямку. Ми віддамо йому данину поваги, але не гроші. Для більш лояльного ставлення корейській марці слід подумати про скромність і не називати свої моделі “легендарними” (цікаво, як шумери ставилися до Hyundai?). Охоронець платного паркування у своєму журналі записав нашу машину як “Хонда”. Коли я йому на це вказав, він окинув мене спопеляючим поглядом і промовив: “Ну Хендай. Буду я ще за кількох літер морочитися …» Не думаю, що корейський бренд хотів до себе такого ставлення. Трохи етичної роботи, і успіх, що знаходиться на відстані витягнутої руки, вже не викличе запаморочення.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально