Suzuki Spacia: маленький автомобіль для матусі

Огляди,Тест-драйви | неділя 19 травня 2013 17:51

Нова модель Spacia в лінійці мікролітражних легкових автомобілів Suzuki кинула виклик конкурентам в сегменті мікролітражних мікроавтобусів. Її перевагами, за заявою виробника, є низьке споживання палива, просторий салон і легка керованість. Чи так це, вирішив перевірити японський автомобільний оглядач Сузукі Масато (Suzuki Masato). Раніше він працював головним редактором автомобільного журналу NAVI. Його першою автівкою був Alfa Romeo 1600 Junior, потім подібного стилю такі моделі «малолітражок під старовину», як Honda S600, DAF44. Нових авто цей журналіст ніколи не купував. Одним з його улюблених письменників є Достоєвський, одним з улюблених кінорежисерів – Тарковський.

Оглянемося назад, на останні два з половиною роки. «Розпалювачем» війни не на життя, а на смерть, з’явилася модель Daihatsu Mira ES. У вересні 2011 року вона увірвалася на ринок з витратою палива в 3.3л/100км. У лютому наступного року «вогонь у відповідь» відкрила компанія Suzuki. На телебаченні пройшла реклама нової моделі, де миловидна дівчина говорила: «Привіт, 30.2!», Представляючи, таким чином, нову модель Alto Eco, і наголошуючи при цьому на його перевагу – витрата 0.02л/100 км. У цьому ж році, у вересні, вийшов оновлений WagonR з показником 3.47л/100км, вивівши війну мікролітражок в нову сферу «високих мікроавтобусів». Daihatsu «повернула подачу», оновивши Move. Відповіддю став покращений показник витрати палива – 3.45л/100км. Ця цифра є здобутком не тільки серед мікролітражних мікроавтобусів з високим дахом, а й порівнянна з такими видатними компакт-карами, як Suzuki Wagon R і Daihatsu Move. Двигун сімейства R06A відрізняється досить помірним «апетитом», завдяки радіатору водяного охолодження і ланцюга ГРМ.

У березні цього року, компанія Suzuki випустила представника «високого мікроавтобуса» із збільшеними розмірами під назвою Spacia. Параметр витрати палива цієї моделі залишився таким же – 3.45л/100км. Прямий конкурент Daihatsu Tanto зараз має лише 4л/100км. У той же самий час, Suzuki зменшила цей показник до 3л/100км, зайнявши лідируючу позицію серед бензинових автомобілів масового виробництва.

Суперництво між виробниками, в порівнянні з періодом 3-річної давності, перейшло на рівень іншого виміру. Зараз для поняття «економічного автомобіля», схоже, настала межа. Тепер область для маневру залишилася, мабуть, лише в просторості салону. Spacia апелює до покупця саме цією якістю.

Назву Spacia було застосовано вперше, але по суті це послідовник Palette. Модель з’явилася з деяким запізненням після появи Daihatsu Tanto, і, чесно кажучи, їй трохи не вистачило «бойової потужності» для боротьби за клієнта.

Забарвлення кузова включає в себе 7 однотонних кольорів і 4 варіанти двокольорового забарвлення – разом 11 варіантів. Двоколірне забарвлення, при якому дах автомобіля має відмінний від основного колір, не призначений для комплектації Suzuki Spacia G.

Салон був просторий, і обидві бічні двері були розсувними (слайд-двері), але, навіть володіючи такою зброєю, автомобіль не відрізнявся особливою привабливістю. На японській та італійській мові, значення слова «tanto» – «велика вага». На цей раз виразно чується іміджеве слово «Space» – «простір», і цим явно підкреслюється сенс створення цього автомобіля.

При тому, що просторий салон автомобіля є найбільш вагомою товарною перевагою, нова модель Suzuki володіє найбільшою довжиною салону, займаючи топ-місце у своєму класі. У порівнянні з Palette, довжина салону збільшилася на 145 мм і стала дорівнювати 2215 мм. Додатково до цього, колісна база також збільшилася на 25 мм, а передні стійки даху кузова висунулися вперед на 5 мм. Задній край даху «від’їхав» назад аж на 40 мм. У результаті вийшов максимально можливий внутрішній простір.

Вправо і вліво дах розширився в цілому на 60 мм. Навіть на перший погляд модель Spacia виглядає явно більшою у порівнянні з Palette. На задніх сидіннях можна вільно покласти ногу на ногу, або просто витягнути ноги вперед – проблем немає! Навіть коли ми максимально висунули сидіння вперед, щоб забезпечити простір для багажу, попереду залишилося достатньо місця. Простір над головою просто безмежний.

Сівши на водійське сидіння, я переконався, що точка огляду водія вельми висока. Як мені потім пояснили, позиція сидіння водія для цього спеціально не піднімалася вище, а в порівнянні з деякими конкурентами, швидше, навіть знаходиться нижче за рівнем. Використовуючи згладжену вигнуту поверхню передньої панелі інструментів, інженерам вдалося створити враження широти огляду. Такого роду оптичний ефект, дозволяє водієві відчувати себе на вершині, і навіть поглядати на навколишній простір зверхньо.

На цьому автомобілі може бути встановлений один їх двох варіантів двигуна: атмосферний і з турбонаддувом. Обидва ці варіанти двигуна працюють в парі з варіаторною трансмісією CVT.

Кузов у ​​Spacia хоча і порівняно великий, але легше на 90 кг порівняно з Palette. Можливо, цей факт відіграє не останню роль у тому, що на 52-сильному атмосферному двигуні ви абсолютно не відчуваєте браку потужності двигуна. Зрозуміло, що в разі екстреного прискорення, 64-сильна турбована версія має незаперечну перевагу. Але якщо подумати про спільне використання цієї моделі, то версія з атмосферним впусканням видається цілком достатньою.

Бічні пасажирські двері з обох сторін кузова автомобіля відкриваються досить широко, і це не з кращого боку позначається на жорсткості всієї конструкції. Однак, при русі по міській дорозі, відчуття гнучогося кузова не виникає.

Основною цільовою аудиторією Spacia є домогосподарки, котрі виховують дітей. Оскільки мається на увазі щоденне використання автомобіля в повсякденному буденному житті, він повинен відрізнятися високим ступенем практичності. Для того, щоб відповідати суворим вимогам жінок, були ретельно розроблені найрізноманітніші проекти. Бічні розсувні двері оснастили електроприводом і функцією «відкриття-закриття одним рухом», щоб було простіше перевозити велику кількість багажу. Розподіл місць у салоні автомобіля досить різноманітний. Можна повністю розкласти сидіння або скласти їх у різних варіантах для розміщення багажу.

Передні сидіння на всіх комплектаціях мають однакову «лавочну» конструкцію, з підлокітником. Спинка  пасажирського сидіння може бути зафіксована під кутом 90 градусів до самого сидіння, завдяки чому в салон можна помістити довгий габаритний багаж.

Відмінною особливістю задніх пасажирських сидінь є порівняльна легкість посадки і висадки задніх пасажирів зважаючи достатню широту простору. Низький рівень порогу підлоги 340 мм, і розміри прорізу задніх дверей – висота 1230 мм, ширина 580 мм – сприяють комфорту для вхідних і виходячих пасажирів.

Задні сидіння можуть складатися в самих різних варіантах (від’їжджати, трансформуватися, «пірнати» в підлогу). Їх конструкція дозволяє складати сидіння навіть з боку багажника, утворюючи абсолютно рівну загальну поверхню з підлогою багажного відділення.

Після складання задніх сидінь до бічних стінок, в салоні утворюється досить великий простір, щоб туди можна було завантажити велосипед, не складаючи і не розбираючи його. Наприклад, якщо мама поїде зустрічати свою дитину в приватну школу, в яку той поїхав вранці на велосипеді. Відповідно до призначення (автомобіль для дітей), на заднє сидіння не обов’язково встановлювати спеціальне дитяче сидіння, дитину можна посадити і так.

З епохальних нововведень в області корисного застосування, особливо виділяються паперові серветки в коробці. Для них в автомобілі передбачено два спеціальних місця. Звичайно ж, це зроблено з метою спростити догляд за дитиною, яка перебуває в салоні. Для маленької дитини характерні різні непередбачувані ситуації, тому наявність під рукою паперових серветок є невід’ємною умовою.

Однак, якщо коробку з серветками просто помістити на передню панель звичайного автомобіля, при русі коробка буде з’їжджати і падати, відволікаючи увагу водія.

Спеціально передбачене місце для коробки з серветками в Spacia знаходиться в безпосередній близькості від бардачка, утворюючи єдину з ним конструкцію. У верхній частині знаходиться спеціальна фіксуюча конструкція, у вигляді вузької і довгої кришки, відкривши яку, ви отримуєте легкий доступ до поміщеної всередину коробці з серветками. Причому в дану конструкцію не обов’язково класти тільки коробку з серветками, її можна використовувати так, як вам заманеться. Нагорі в передній частині салону, знаходиться ще одна конструкція, в яку поміщається коробка із серветками. В якості опції від дилерів, в неї можна помістити спеціальний силіконовий контейнер для сміття. Під сидінням переднього пасажира знаходиться спеціальний кошик-піддон для різних дрібниць, «що перейшов у спадок» від Wagon R. Внутрішня обшивка дверей вся в маленьких карманчиках і нішах. Це, безсумнівно, допомагає мамі в її нелегких турботах про малюка. Шторки згортаються на задніх бокових вікнах також були введені за численними проханнями домогосподарок, що займаються вихованням дітей.

Автомобільна навігаційна система новітньої розробки виявиться корисною під час сімейних подорожей. У пам’ять закладена інформація приблизно 130 путівників, також можна встановити пошук різних розважальних місць, в залежності від вашого регіону. Місце проведення нашого тест-драйву знаходилося недалеко від токійського Діснейленда, тому мені неодноразово в якості рекомендації була видана інформація про тамтешній торговий центр IKSPIARI, і я змушений був щоразу закривати це інформаційне вікно на моніторі , яке вже почало мені набридати. Система навіть не брала до уваги той факт, що водій перебуває в процесі керування автомобілем, і постійно вискакуюче інформаційно-рекомендаційний вікно може відволікати, якщо не дратувати.

У світлі того, що віднедавна зниження народжуваності стало справжньою проблемою, то, можна говорити про соціальну значущість цього «автомобіля з акцентом на виховання дітей». Очевидно, що була пророблена велика і копітка робота, з урахуванням безлічі факторів і параметрів, таких як витрата палива, простір салону, зручність користування, легкість в управлінні. І хоча я сам зараз не виховую дитину, я готовий зняти покірно капелюх перед такими досягненнями розробників.

Технічні характеристики Suzuki Spacia X (FF / CVT)

Кузов: DBA-MK32S-ZBXE

Габарити кузова, довжина * ширина * висота, мм: 3395 * 1475 * 1735

Колісна база, мм: 2425

Колія коліс, передніх / задніх, мм: 1295/1290

Мінімальний дорожній просвіт, мм: 155

Габарити салону, довжина * ширина * висота, мм: 2215 * 1320 * 1375

Маса автомобіля в неспорядженому стані: 850 кг

Маса автомобіля в спорядженому стані: 1070 кг

Кількість посадочних місць: 4

Мінімальний радіус повороту: 4,4 м

Двигун: R06A 658 куб. см, 3-циліндровий, рядний, з прямим уприскуванням і водяним охолодженням DOHC 12 valve VVT

Максимальна потужність: 52 к.с. (38 кВт) / 6000 об / хв

Максимальний обертовий момент: 63Нм (6.4 кгм) / 4000 об / хв..

Діаметр поршня * хід поршня, мм: 64.0 * 68.2

Ступінь стиснення: 11.0

Трансмісія: CVТ

Передавальне число трансмісії: вперед 4.006 ~ 0.550; тому 3.771

Обсяг паливного бака: 27 л

Розмір коліс: 155/65R14

Ціна автомобіля в Японії з урахуванням податку: 1323000 ієн

Ціна тестованого автомобіля: 1491000 ієн (навігація, сполучена зі смартфоном = 73 500 ієн; ксенонові фари = 52 500 ієн; двоколірне забарвлення кузова (з білим дахом) = 42000 ієн)

Технічні характеристики Suzuki Spacia T (FF / CVT)

Кузов: DBA-MK32S-ZBTE

Габарити кузова, довжина * ширина * висота, мм: 3395 * 1475 * 1735

Колісна база, мм: 2425

Колія коліс, передніх / задніх, мм: 1295/1290

Мінімальний дорожній просвіт, мм: 155

Габарити салону, довжина * ширина * висота, мм: 2215 * 1320 * 1375

Маса автомобіля в неспорядженому стані: 870 кг

Маса автомобіля в спорядженому стані: 1090 кг

Кількість посадочних місць: 4

Мінімальний радіус повороту: 4,4 м

Двигун: R06A 658 куб. см, 3-циліндровий, рядний, з прямим уприскуванням і водяним охолодженням DOHC 12 valve VVT ​​Intercooler Turbo

Максимальна потужність: 64 к.с. (47 кВт) / 6000 об / хв

Максимальний обертовий: 95Нм (9.7 кгм) / 3000 об / хв

Діаметр поршня * хід поршня, мм: 64.0 * 68.2

Ступінь стиснення: 9.1

Трансмісія: CVТ

Передавальне число трансмісії: вперед 4.006 ~ 0.550; тому 3.771

Обсяг паливного бака: 27 л

Розмір коліс: 155/65R14

Ціна автомобіля в Японії з урахуванням податку: 1417500 ієн

Ціна тестованого автомобіля: 1543500 ієн (навігація, сполучена зі смартфоном = 73 500 ієн; ксенонові фари = 52 500 ієн)загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально