Що буде якщо … порушити нові ПДР

Автозакон | середа 17 квітня 2013 11:27

15 квітня набули чинності нові правила дорожнього руху. Але що цікаво, не тільки водії, а й багато інспекторів ДАІ не розуміються на нових знаках і правилах, а також не пам’ятають відповідальності за те чи інше порушення.

Зокрема, окремі вартові дорожнього порядку ловлять порушників зі «шпаргалками». При цьому, як показала практика, за деякі порушення вони дійсно не штрафують, як і було обіцяно відомством (перший місяць після набрання чинності). Так, сьогодні вранці наш співробітник рухався по трасі з вимкненим ближнім світлом, через що його зупинили на КП, зробивши усне попередження, яке більше було схоже на нагадування використовувати денні ходові вогні (ДХО) або ближнє світло при русі за межами населених пунктів.

… Не використовувати ближнє світло вдень

З того, що у багатьох на слуху, перш за все, потрібно відзначити  ближнє світло / ДХО. Якщо не використовувати світлотехніку (за правилами з 1 жовтня до 1 травня), ніякий штраф не загрожує. Але тільки найближчим часом. Потім – 425-520 гривень. Але це в теорії, оскільки юристи вважають, що навіть потім ДАІ не зможе «карати» водіїв з тієї лише причини, що в новій редакції ПДР використання ближнього світла або ДХО вдень віднесене до попереджувальних сигналів. Тоді як штраф покладено за порушення правил користування світловими приладами. Одним словом, «непорозуміння». Але краще використовувати світло навіть зараз – для власної безпеки.

… Вчасно не включити фари

У новій редакції правил дорожнього руху змінилося визначення терміна «темний час доби». Раніше в правилах було сказано, що таким є період доби “за півгодини після заходу сонця” і “за 30 хвилин після сходу”. У новій же редакції сказано, що темним часом доби є “частина доби від заходу до сходу сонця”. Отже, якщо водій не включив світлотехніку вчасно, йому загрожує штраф у розмірі 425-510 грн. Якщо при цьому виникла аварійна ситуація -850 грн. або позбавлення прав на 6-12 місяців. Цікаво тільки, яким чином ДАІ (та й водії теж) визначатимуть 30 хвилин після сходу або 30 хвилин до заходу. Мабуть, доведеться і тим, і іншим озброїтися спеціальними календарями, де вказано чіткий час сходу і заходу.

… Перевищити швидкість

На щастя для більшості автовласників, у новій редакції ПДР не стали включати відповідальність за перевищення швидкості більш ніж на 10 км / год. Все залишилося як і раніше з умовно допустимим порогом швидкості в 20 км / год. Тобто, як і раніше, якщо водій буде їхати містом зі швидкістю 79 км / год, штраф йому не загрожує. Якщо зі швидкістю 81-110 км / год, він ризикує отримати штраф у розмірі від 255 до 340 грн. А от у випадку пересування зі швидкістю 111 км / год і вище, штраф складе 680 гривень, оскільки перевищення допустимої швидкості перевищує 50 км / год. Якщо порушення потягне за собою створення аварійної обстановки, водієві загрожує штраф у розмірі 850 грн або позбавлення прав на термін від 6 до 12 місяців.

… В’їхати під знак «Початок щільної забудови»

Цей знак в дивину і поки що ніде його не зустрінеш. ДАІ сама зізналася, що обладнувати дороги новими знаками будуть по мірі ремонту доріг. Загалом, нескоро. Проте, якщо побачите такий знак, де і як він би не був розташований – пам’ятайте головне. У цьому випадку допустима швидкість руху становить 60 км / год, навіть якщо перед ним був покажчик населеного пункту на синьому фоні. Проігнорувавши такий знак, водій ризикує бути оштрафованим згідно з  вищевказаними «тарифами».

… Припаркуватися на газоні

Не важливо, припаркувався водій на газоні або під заборонним знаком на дорозі, йому загрожує штраф у розмірі від 255 до 340 грн. Але тут є важливий момент. В оригіналі термін «газон» визначається як «ділянка однорідної территории з Дернового Покриття, Яка штучно створюється Шляхом посіву и вирощування дерностворюючих трав». Нововведення свідчать, що на таких територіях стоянка і зупинка транспортних засобів заборонена. Чи означає це, що можна паркувати автомобіль на території, засадженій бур’янами? У теорії так, але на практиці, напевно, водіям доведеться доводити, що вони залишили свій автомобіль не на «покриті з дерностворюючими травами». Мабуть, співробітників ДАІ навчать ще й азам ботаніки.

… Обганяти по правій смузі

У разі, коли дорога має дві смуги в одному напрямку, можна сміливо здійснювати випередження як по лівій, так і по правій смузі. Обгоном вважається тільки виїзд на зустрічну смугу …. водій побачить знак «Кінець дороги з удосконаленим покриттям» Відповідь на це питання не знають навіть самі співробітники ДАІ. Суть такого знака зрозуміла без роз’яснень, але як багато в Україні «доріг з удосконаленим покриттям»? Питання риторичне. Ми б рекомендували автомобілістам максимально знижувати швидкість і морально готуватися до появи ям і вибоїн. Хто знає, може, це такий собі аналог знаку «Ремонт дороги».

… Промчати повз автобус з дітьми

Впевнені, раніше про зниження швидкості при вигляді подібного транспортного засобу ніхто й не думав. Тепер доведеться, адже в новій редакції ПДР чітко сказано, що «наближаючись до транспортного засобу з розпізнавальним знаком” Діти “, що зупинився з включеними проблисковими маячками оранжевого кольору та (або) аварійною сигналізацією, водії транспортних засобів, що рухаються по суміжній смузі, повинні зменшити швидкість , а при необхідності зупинитися, щоб уникнути наїзду на дітей ». В іншому випадку штраф у розмірі від 425 до 510 гривень, а при створенні аварійної ситуації – до 850 грн. та ймовірність позбавлення прав (від 6 до 12 місяців).

… Перевозити дитину не в дитячому сидінні

У нових ПДР не передбачено штрафу за відсутність дитячого крісла при перевезенні дітей в легкових авто. Хоча запровадження цього правила планувалося. Покарання за відсутність дитячих крісел вирішили не вводити, оскільки в Україні є ще багато автомобілів, конструкція яких не дозволяє встановити крісло для перевезення дітей.

… Не перевзути гуму

Нічого не буде. Тепер кожен сам вирішує, перевзувати свій автомобіль згідно пори року чи ні. Замість вказівки дат та / або температури повітря, коли потрібно «перевзути» автомобіль, рекомендовано лише «використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини».

… Не носити світловідбиваючий жилет

Згідно ПДР, це суто особиста справа кожного. Але ми б рекомендували мати його в своєму авто – як і у випадку з ходовими вогнями / ближнім світлом заради своєї ж безпеки.

… Слідувати розмітці, а не знакам

Згідно з новими ПДР, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Тобто, якщо знаком дозволений поворот наліво, але при цьому присутня суцільна – можна повертати. Якщо ж знак забороняє, а розмітки немає – не можна. Як мовиться, головне не переплутати. Інакше – штраф, розмір якого залежить від самого знака.

… Зустрінеться незнайома кольорова розмітка

У новій редакції правил дорожнього руху, крім білої і жовтої дорожньої розмітки, передбачені: – розмітка синього кольору (місця паркування на проїжджій частині) – оранжевого кольору (тимчасова розмітка) – червоно-біла смугаста (на небезпечних пішохідних переходах) У принципі, це просто потрібно знати , щоб не розгубитися в дорозі.

… Встановити спецсигнали без дозволу

Ще кілька років тому можна було поставити собі стробоскопи і час від часу гратися ними на трасі, розполохуючи недбайливих водіїв. Адже максимум, що за це загрожувало – конфіскація приладів. Тепер же порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв коштує 42 500-51 000 грн. з конфіскацією пристрою.

… Якщо перетнути ж / д переїзд на заборонний сигнал

Це не нововведення, але нагадаємо, що для пересічного автомобіліста, що не здійснює будь-які перевезення (грузо-або пасажирські), таке порушення обійдеться у 850 – 1 190 грн. з платним вилученням ТЗ, або без такого; або позбавлення прав на термін 6-12 місяців з оплатним вилученням ТЗ, або без такого; або арешт на 7-10 діб з оплатним вилученням ТЗ, або без такого.

Джерело: autoportal.uaзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально