Opel розробляє технологію управління освітленням за допомогою погляду

Нові технології | четвер 12 березня 2015 23:40

Дана технологія буде доступна для всіх класів, її отримають моделі марки Opel від Astra до Insignia. Незважаючи на те що “управління освітленням автомобіля поглядом” звучить занадто нереалістично, інженери Opel заявляють про те, що розробки таких систем ведуться повним ходом. Дане нововведення прийде на зміну AFL + поточного покоління з біксеноновимі фарами, яку отримує більшість нинішніх моделей марки (незабаром будуть пропонуватися версії зі світлодіодними матричними фарами).

Директор з розробки систем освітлення Opel Інгольф Шнайдер, розповідаючи про унікальний співробітництво Міжнародного центру технічного розвитку Opel з Дармштадським технологічним університетом, зазначив: “Ми працювали над концепцією управління інтенсивністю і яскравістю фар поглядом водія близько двох років. Чим більше ми розуміємо переваги даної технології, тим інтенсивніше ми вкладаємося у розвиток проекту “.

Технологія використовує камеру з периферійними інфрачервоними давачами і центральними фотодіодами, які в сутінках або в нічний час можуть сканувати обличчя водія більше 50 разів на секунду. Також був розроблений складний алгоритм затримки, який забезпечує плавні рухи світлових променів фар (адже погляд водія рухається хаотично і різко, і якщо освітлення буде вторити йому, то таке управління буде безглуздо).

“Система має ще одну перевагу: її не потрібно калібрувати для конкретної людини, оскільки вона працює ідеально з будь-яким водієм незалежно від його комплекції. Навіть якщо водій відвернеться на частки секунди, фари будуть продовжувати висвітлювати дорогу перед автомобілем. Це пояснюється тим, що положення променів ближнього світла запрограмовано таким чином, щоб завжди забезпечувалася мінімально допустима освітленість “, – додав Інгольф Шнайдер.

Система освітлення зі світлодіодними матричними фарами, яка дозволяє водіям бачити вночі, як удень, але при цьому не засліплювати інших учасників руху, буде представлена громадськості лише через півтора року. Принцип її дії грунтується на тому, що фронтальна камера Opel Eye здатна швидко виявити світло зустрічного транспорту або пішоходів, тоді окремі світлодіоди у відповідних зонах вимикаються (щоб не зліпити), при цьому інші продовжують освітлювати дорогу.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально