Несвоєчасне повідомлення про страховий випадок – не привід відмовити у виплаті

Автозакон | середа 20 березня 2013 20:48

Чи може несвоєчасне оповіщення страхової компанії про страховий випадок бути підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування? Може, але не завжди!

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ підготував спеціальну постанову (№ 4 від 1 березня 2013 року) «Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки». Як випливає з цього роз’яснювального документа, страхова компаніямає право відмовити у виплатах, мотивуючи несвоєчасним повідомленням про настання страхового випадку, тільки за умови, що на момент повідомлення вже неможливо встановити, чи був випадок дійсно страховим. Примітно, що такий підхід правочинний до будь-якого приводу відмовити у виплатах: головна умова для відмови – допущене відхилення від умов договору повинно перешкоджати встановленню факту, що випадок був страховим.

Серед тих моментів, на які ще звернули увагу фахівці Вищого спеціалізованого суду, мабуть, варто згадати також положення про те, що не завжди відповідальність за завдану шкоду несе особа, діяльність якої була джерелом підвищеної небезпеки, наприклад, не завжди відповідальність несе водій автомобіля. Якщо водій, який завдав своїми діями збитки, був на законних підставах при виконанні службових (трудових) обов’язків згідно з трудовим договором, укладеним з власником автомобіля, то відповідальність за завдану шкоду несе роботодавець. А вже після покриття збитку роботодавець у свою чергу має право подати на водія регресний позов.

Крім того, особа, діяльність якої стала джерелом підвищеної небезпеки і спричинила за собою збитки, не несе відповідальність, якщо ця шкода стала наслідком обставин непереборної сили або навмисних дій потерпілого. Плюс, варто мати на увазі, що в тих випадках, коли виникнення збитків або збільшення їх розмірів сприяла необережність потерпілого, то розмір відшкодування (після відповідного вивчення та урахування всіх обставин) може зменшуватися пропорційно до його вини.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально