Лобове скло автомобілів стане величезним екраном

Нові технології | понеділок 14 липня 2014 19:00

Компанія Jaguar Land Rover заявила про роботу над новою системою безпеки – Jaguar Virtual Windscreen або «Віртуальне скло». Передбачається, що в нових автомобілях лобове скло буде являти собою величезний екран, куди стане виводитися найрізноманітніша інформація. Причому таке скло буде допомагати не тільки при русі по дорогах загального користування, а й на … гоночній трасі.

Наприклад, скло буде показувати траєкторію проходження повороту, сигналізувати про наближення до «точок гальмування» і попереджати про занадто високу швидкість. А ще буде така опція, як «гонитва» – водій буде бачити перед собою «віртуальний» автомобіль, який рухається по ідеальній траєкторії. Передбачається, що якщо слідувати за ним, то час проходження кола дуже швидко покращиться.

 «Ми ведемо дослідні проекти, пов’язані із створенням поліпшеного інформаційного середовища для водія, яке зробить водіння більш зручним. Завдяки максимально високій якості зображення водієві потрібно тільки раз подивитися на дисплей. Віртуальна картинка, яка допомагає точно оцінити швидкість і відстань, дозволяє приймати більш правильні рішення і пропонує реальні переваги як в повсякденному водінні, так і на треку », – заявив директор з досліджень і технологій Jaguar Land Rover доктор Вольфганг Епплє.

Крім того, віртуальне лобове скло навчиться розуміти жести водіїв. Сьогодні смартфон може визначити близькість пальця на відстані 5 мм. Система Jaguar Land Rover розширить діапазон чутливого поля приблизно до 15 см, це дозволяє використовувати її для точного відстеження рухів рук і будь-яких жестів користувача усередині автомобіля.

 «Жести набули широкого поширення в управлінні самими різними пристроями, від телевізорів до ігрових приставок. Наступний логічний крок – управління окремими автомобільними функціями. Ми визначили, які функції повинні, як і раніше, управлятися кнопками, а які можуть управлятися жестами і точно відкаліброваними датчиками руху, – зазначив доктор Епплє. – Система в даний час проходить тестування на ряді функцій, включаючи сонцезахисні козирки, задні склоочисники і супутникову навігацію. Вона може з’явитися у продажу протягом найближчих років ».

А ще в Jaguar Land Rover розробляють технологію, яка здатна замінити камерами і віртуальними екранами дзеркало заднього виду і бічні дзеркала. Використання двовимірних зображень замість дзеркал має істотний недолік, пов’язаний з тим, що зображення на площині не дозволяє водієві точно оцінити відстань або швидкість інших учасників дорожнього руху. Тому в Jaguar Land Rover була розроблена інноваційна тривимірна приладова панель, в якій використовується новітня технологія відстеження положення голови і очей для створення природного 3D-зображення без використання спеціальних окулярів. Камери, розташовані в приладовій панелі або рульовій колонці, стежать за положенням голови і очей водія. Потім програмне забезпечення створює проекцію з 3D-ефектом за рахунок подачі на кожне око однакового зображення під трохи різними кутами. Це створює відчуття глибини картинки, яка дозволяє правильно оцінювати дистанцію.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально