Кабмін затвердив нові ПДР. що змінилося

Автозакон | вівторок 12 лютого 2013 13:14

Кабінет Міністрів затвердив зміни до правил дорожнього руху (ПДР). Нова редакція правил дорожнього руху набуває чинності з 15 квітня

Ближнє світло / ходові вогні

Вже з весни українцям доведеться їздити з увімкненими ходовими вогнями або включеним ближнім світлом, якщо таких немає. У новій редакції ПДР сказано, що денні ходові вогні – це зовнішні прилади освітлення білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби.

Важливо відзначити, що українські автомобілісти будуть змушені включати вдень вогні / фари лише за межами населених пунктів. Причому користуватися світлотехнікою в обов’язковому порядку потрібно з 1 жовтня по 1 травня. Тобто, не включати ходові вогні / ближнє світло можна тільки влітку. Автори змін до ПДР вважають, що це нововведення дозволить поліпшити реакцію водіїв на мінливі дорожні умови.

Темний час доби

У новій редакції ПДР змінилося визначення терміна «темний час доби». Раніше в правилах було сказано, що таким є період доби “за півгодини після заходу сонця” і “за 30 хвилин після сходу”. У новій же редакції сказано, що темним часом доби є “частина доби від заходу до сходу сонця”.

На свій страх і ризик

Багатьох водіїв може здивувати той факт, що чиновники вирішили не змушувати автомобілістів робити те, що змушувати, в принципі, варто було б.

Так, в новій редакції ПДР немає пункту, який зобов’язує водія та / або пасажирів одягати світловідбиваючий жилет, перебуваючи в темний час доби на трасі поза автомобілем.

Немає чіткого роз’яснення про необхідність зміни гуми в зв’язку з порою року. Замість вказівки дат і / або температури повітря, коли потрібно «перевзути» автомобіль, рекомендовано лише «використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини». Риторичне питання: враховуючи нинішній стан доріг, які ж тоді потрібно використовувати шини? Тракторні?

Знаки важливіші

Знову редакції ПДР пояснили, що важливіше – знаки або розмітка.

Згідно з нововведенням, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Тобто, якщо знаком дозволений поворот наліво, але при цьому присутня суцільна – можна повертати. Якщо ж знак забороняє, а розмітки немає – не можна. Це роз’яснення можна вважати важливим, оскільки багато водіїв не раз стикалися з ситуацією, коли знаки та розмітка суперечили один одному.

У новій редакції ПДР також зазначено, що дорожні знаки повинні бути видимі не менше, ніж за 100 метрів і розташовуватися не вище 6 метрів. Дорожня розмітка повинна бути видимою в будь-який час доби. «А що якщо розмітку замело снігом?», – Запитаєте ви. У цьому випадку, як свідчать нововведення, повинні бути встановлені відповідні знаки.

От тільки не зовсім ясно, як тоді довести свою правоту співробітнику ДАІ, який може зупинити водія за те, що той нібито перетнув суцільну, яку тим не менш може бути не видно через сніг або бруд. Момент спірний. Швидше за все, вже по відомій практиці, співробітник ДАІ складе протокол, а визначати, винен водій чи ні, буде суд.

Обгін

З Правил виключено пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволяється лише з лівого боку.

Втім, це не означає, що тепер можна буде об’їжджати потік праворуч, по узбіччю.

Про поняття

У новій редакції ПДР з’явилися терміни «газон» і «маневрування».

В оригіналі термін «газон» визначається як «ділянка однорідної теріторії з дерновим покриттям, Який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав». Нововведення свідчать, що на таких територіях стоянка і зупинка транспортних засобів заборонена. Чи означає це, що можна паркувати машину на території, засадженій бур’янами? В теорії так, але на практиці, напевно, водіям доведеться доводити, що вони залишили свій автомобіль не на «покритті з дерностворюючими травами». Мабуть, співробітників ДАІ навчать ще й азам ботаніки.

Поняття «маневрування» визначається як «початок руху, перестроювання транспортного Засобу з однієї смуги на іншу, поворот вправо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з’їзд на узбіччя».

З’явилося й таке поняття як «вдосконалене дорожнє покриття». Таким є «цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне чи армобетонне збірне покриття».

Нові знаки та розмітка

Остання редакція ПДР передбачає введення нових знаків

Мабуть, для того, щоб водіям було легше розуміти, де і як краще пропускати пасажирів, автори нововведень вирішили ввести знаки «Пункт зупинки трамвая» і «Кінець пункту зупинки трамвая». Корисні знаки, якщо врахувати, що в Києві, Львові та інших великих містах досить багато місць, де трамваї зупиняються посеред дороги, а пасажири чекають транспорт на узбіччі.

Передбачена поява знаків «Фото-» і «відеофіксації порушень». На думку чиновників, вони дозволять дисциплінувати водіїв, хоча і сьогодні подібні знаки зустрічаються нерідко. За винятком відеофіксації.

У новій редакції ПДР передбачено поява дорожньої розмітки синього (парковка на проїжджій частині) і помаранчового кольорів (тимчасова розмітка).

Чи добре

Резюмуючи, можна з упевненістю сказати, що в новій редакції ПДР є позитивні моменти. Але от сумно, що присутні і абсолютно даремні або спірні нововведення. Однак, їх ефективність або бездіяльність покаже лише час … і статистика ДТП, яка, на думку авторів нововведень, повинна змінитися в кращу сторону.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально