Дитя шаблону: Шукаємо відмінні риси в Peugeot 4008

Тест-драйви | понеділок 2 липня 2012 20:40

Peugeot 4008Уніфікація крокує по планеті. Десятки автомобілів на одній платформі, тисячі мобільних телефонів з однаковою мікросхемою і комп’ютерів на одному і тому ж чіпсеті ми вже звикли розрізняти «по одягу», часто навіть не замислюючись про оригінальність продукту. Кросовер Peugeot 4008 – один з таких прикладів. Чим же він відрізняється від Mitsubishi ASX, якому і зобов’язаний своєю появою на світ?

Уніфікація всього і вся – схема, нав’язана нам великими виробниками. Для них так дешевше. Але серед простих споживачів не так багато тих, кому такий сценарій до душі: люди люблять і цінують різноманітність.

Peugeot 4008

Однак процес уніфікації, принаймні в автопромі, неминучий. Ми давно звиклися з тим, що автомобілі формально різних марок збираються на одній платформі (а іноді й на одному заводі) і перестали звертати на це увагу. Відчувши таку поблажливість, автовиробники звернулися до самого цинічного прояву уніфікації – бедж-інжинірингу, коли всі відмінності між машинами зводяться лише до різниці в назві і новій емблемі.

Peugeot 4008 – типове дитя бедж-інжинірингу. Його зачали аж ніяк не під шелест французьких виноградників. Його батьківщина – країна сакури і Фудзіями. Він – плоть від плоті Mitsubishi ASX. Це особливо помітно, якщо подумки відкинути передню і задню частини, неабияк «оброблені» французькими дизайнерами. Від колеса до колеса – досконалі двійнята!

Зміна «особи» і зміни в задній частині явно пішли кросоверу на користь. «Усмішливість» грат радіатора, «хитрі» фари, рельєфний капот зі вставшим дибки левом – ці незначні штрихи зробили з нудного ASX справжнього французького модника. Ззаду ж Peugeot 4008 нагадує Citroen DS3. Нічого дивного – вони ж побратими по концерну PSA. У Citroen теж є свій шматок «бедж-пирога» – модель C4 Aircross, зліплена з того ж ASX-«тесту».

Варто визнати, що Peugeot 4008 виглядає набагато ефектніше Mitsubishi ASX. Французькі дизайнери зуміли радикально змінити зовнішність кросовера, не вдаючись до значних переробок.

 Peugeot 4008

Ситуація ідентична тій, що ми спостерігали з моделями Mitsubishi Outlander XL, Peugeot 4007 і Citroen C-Crosser. Всі ці автомобілі були копіями один одного з незначними змінами. Але не варто думати, що сучасні 4008, ASX і Aircross прийшли на заміну старої «бедж-трійці». Модифікації на основі Outlander XL – «на розмір» більше, хоч і побудовані на тій же платформі.

З відмінностей від інтер’єру рестайлінгового Mitsubishi ASX – тільки «лев» на ступиці рульового колеса. Але зібраний салон добре, а матеріали обробки набагато краще, ніж на «старших» моделях: 4007 – Outlander XL – C-Crosser.

 Peugeot 4008

На фото приладові панелі різних версій. У «молодших» – Access і Active – вона більш скромна (внизу). У версії Allure приборка трохи інша, а між двома «колодязями» розташовується не монохромний, а кольоровий дисплей.

 Peugeot 4008

Задні сидіння Peugeot 4008 не спонукають до тривалих подорожей. Комфортно тут буде тільки двом пасажирам середнього зросту. Третій зайвий, а високим сідокам місця для колін буде впритул.

Розводити соплатформені моделі партнери по проекту будуть досить несподіваним способом: Citroen буде продавати свій Aircross як з приводом тільки на передню вісь, так і в повнопривідній модифікації, то «Пежо» виведе модель 4008 на ринок тільки з приводом 4х4 і «топовим» бензиновим двигуном об’ємом 2.0 літра (150 кінських сил) з варіатором. У Mitsubishi ASX, в свою чергу, є версії подешевше французьких, і проміжна модифікація з двигуном 1.8.

 Peugeot 4008

Дві машини попереду – у вищій комплектації Allure на 18-дюймових колесах. Замикаюча – на дисках діаметром 16 дюймів. Але й на них Peugeot 4008 виглядає цілком пристойно, а виграш в комфорті – серйозний.

Звичайно, в Peugeot знають, що більшість кросоверів в цьому сегменті продається саме на передньому приводі. І да, непогано було б привезти турбодизель. Але така модифікація можлива тільки на «ручці», а за передній привід в Peugeot відповідає компактвен 3008, який французи називають «легким кросовером». Він створений саме для тих, кому наявність колісної формули 4х4 не критично.

Для 4008 заготовлена роль «старшого» у сучасній французькій родині, тому відпрацьовувати йому доведеться на совість. Маршрут нашого тесту для перевірки кросовера Peugeot підходив якнайкраще: понад півтисячі кілометрів по дорогах і бездоріжжю Закарпаття.

 Peugeot 4008

Основні магістралі в Закарпатті – досить пристойної якості. Але другорядні дороги, по яких іноді пролягав наш шлях, знаходяться в страшному занепаді. Ями різної глибини, несподівані провали, а то й зовсім кам’янистий грейдер або грунтовка. Випробування – що треба. Не дарма французи збільшили кліренс на 15 міліметрів (до 210 міліметрів) у порівнянні з ASX.

Природно, для цього довелося трохи переналаштувати підвіски. Ззаду з’явився додатковий виток пружини, піввитка – спереду, а амортизатори стали більш жорсткими. У цьому є очевидний плюс на рівних дорогах: 4008 керується хоч і не азартно, але досить точно і зрозуміло.

 Peugeot 4008

Взятий Peugeot курс на посилювання підвісок не зовсім виправданий на поганих дорогах.

Але по рівному шосе 4008 йде впевнено і стабільно. Та на розбитому українському асфальті він виглядав не найкращим чином. Плавність ходу у Peugeot 4008 по таким дорогам залишає бажати кращого. Тим більше, на 18-дюймових дисках, якими оснащується найдорожча версія Allure (є ще середня Active і початкова Access). Удари від попадання коліс в ями з гострими краями звучать загрозливо навіть через дуже непогану шумоізоляцію (краще, ніж у ASX), але, до честі інженерів, майже не передаються на кермо. Водій звичайно, відчуває себе нормально, а от пасажирам не комфортно. Особливо тим, хто сидить ззаду – там їх відчутно трясе. Ліки було знайдено за кермом 4008 в більш скромній комплектації з 16-дюймовими колесами: навіть на напівпокинутий, вимощеної плитами дорозі через перевал, яка іноді перетворювалася на звичайну грунтовку, в 4008 виявилося цілком комфортно.

Peugeot 4008

Якщо в підвісці 4008-го є хоч якісь відмінності від ASX, то двигун і трансмісія взяті від Mitsubishi без змін – бензинова дволітрова «четвірка» і безступінчатий варіатор. Абсолютно «побутова» комбінація, якої цілком вистачає для спокійного переміщення на дозволених швидкостях. Двигун працює без емоцій, а варіатор не поспішає заганяти стрілку тахометра в «редлайн». Але обгони на шосе даються 4008 нелегко.

Безступінчата трансмісія швидко реагує на натиснення педалі газу. Добре працює і ручне перемикання з допомогою «пелюсток». Варіатор шустро скидає по дві-три «віртуальні» передачі, але мотора все ж не вистачає. Тут, в Закарпатті, з постійними спусками і затяжними підйомами, з вузькими дорогами та довжелезними фурами на них 4008-у доводиться важко: 150 сучасних, «закатованих» Euro VI, «конячок» мало для подібного автомобіля.

 Peugeot 4008

Після 100 кілометрів на годину Peugeot 4008 розганяється неохоче, і обгони перетворюються в дуже неприємне заняття. Йому ще б сил п’ятдесят …

Переплутавши маршрути, організатори випадково забили нам у «навігацію» занадто складну ділянку. Минувши хисткий дерев’яний місток десь у передгір’ях, подолавши убивчий путівець з величезними гострими каменями, переваливши через поле з значними коліями, 4008 завмер на косогорі біля річки, вивісивши колеса по діагоналі. Стандартний для цього сегменту автомобілів «момент-на-вимогу» і можливість блокування міжосьової муфти в таких умовах не допомагають. Рушити з місця з вивішеним колесом не виходить: система стабілізації тут не хоче «прикушувати» вільно обертаючісь колеса, перерозподіляючи тягу на ті, що ще мають зчеплення з грунтом. Звична для деяких японських і корейських кросоверів ситуація – «європейці» давно навчилися справлятися з діагональним вивішуванням.

Довелося здавати назад і долати останній відрізок з ходу – зачепивши днищем якісь булижники, Peugeot все ж вибрався на дорогу.

 Peugeot 4008

Дорожній просвіт в 21 сантиметр натякає на непоганий позашляховий потенціал, але навички 4008-го на бездоріжжі вельми обмежені: діагональне вивішування кросовер, наприклад, не любить.

Однак далі нас чекали нове бездоріжжі – навігатор наполегливо вів колону в поритий коліями яр, що минає вгору під досить серйозним кутом. Будь тестовий автомобіль на «ручці», можливо, штурм б і вдався. Але варіатор зовсім не дає їхати в круту гору. Знижує обороти, боїться порвати ремінь. Кілька даремних спроб і запах горілого зчеплення змусили повернути назад і знову виїхати на асфальт. На частку Peugeot випробувань, схоже, вистачить. Межа зрозуміла.

 Peugeot 4008

Об’єм багажного відділення варіюється від 416 до 442 літрів залежно від комплектації: з повнорозмірною запаскою або з комплектом для ремонту шин.

Але що повинне змусити потенційного покупця звернути свій погляд саме на новий 4008, а не на когось іншого з «близнюків» – наприклад, на вже перевірений і навіть пройшов рестайлінг Mitsubishi ASX? Адже як показує статистика продажів, із тріо 4007 – Outlander XL – C-Crosser, саме «японець» користується найбільшим попитом, а «французи» відстають, причому значно.

Головний козир Peugeot 4008 – яскрава зовнішність. Проте вже скоро в автосалони завезуть Citroen C4 Airсross, який теж виглядає дуже непогано. Тому вибирати доведеться в першу чергу «очима», адже по техніці вся трійка компактних кросоверів від Mitsubishi-PSA практично ідентична.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально