Для кримчан: основні відмінності російських ПДР від українських

Поради | неділя 3 серпня 2014 22:00

Введення російських законів на півострові передбачає і перехід на нові для кримчан правила дорожнього руху. Основні відмінності російських ПДР від українських – в  цій статті.

Про те, що тепер мешканцям Криму доведеться замінити водійські посвідчення, технічні паспорти та реєстраційні номери ми вже писали. Зрозуміло, що після цього у водіїв з’являться проблеми при поїздках в автомобілі на Україну (звучить?). Але сьогодні ми зупинимося на основних відмінностях російських ПДР від українських, які виділив автор книг «100 аргументів проти штрафів ДАІ» і «Аргументи Караваєва проти штрафів ДАІ» Володимир Караваєв:

1. Якщо в Україні вимушено зупинитися в недозволеному місці можна (з причини поганого самопочуття будь-якого учасника дорожнього руху), то в Росії це поширюється тільки на водія і пасажирів ТЗ.

2. Денні ходові вогні у нас зобов’язані бути білого кольору і передбачені конструкцією транспортного засобу. У Росії з цим простіше – можна включати будь-які зовнішні світлові вогні, призначені для поліпшення видимості вашого ТЗ в світлий час доби.

3. Важливий момент: в Росії водій зобов’язаний передати співробітнику автоінспекції свої документи, в Україні їх потрібно лише пред’явити!

4. Згідно ПДР в Росії, водії, які керують транспортом юридичної особи, зобов’язані мати ще й дорожній лист, а також товарно-транспортні документи. Вимагати їх можуть і працівники Федеральної служби з нагляду в сфері транспорту.

5. Потрібно готуватися і до того, що виправдання типу «лампочка ще вранці працювала, зараз перегоріла» навряд чи подіє. Це в Україні водій повинен перевірити технічний стан автомобіля перед виїздом, в Росії потрібно ще й стежити за ним у дорозі і вчасно усувати неполадки. Цього вимагають «Основні положення по допуску транспортних засобів до експлуатації і обов’язки посадових осіб щодо забезпечення безпеки дорожнього руху». Їх доведеться вивчити додатково.

6. Складнощі можуть виникнути з трактуванням допустимого рівня алкоголю у водія. У Росії допуск вище, ніж в Україні, і становить 0,16 мг етилового спирту на 1 літр повітря, що видихається, що приблизно відповідає старому значенню 0,3 проміле. Зате покарання за перевищення цього рівня жорсткіше і передбачає навіть адміністративний арешт. Крім того, ГИБДД оснащено високоточною апаратурою, яка проводить спектрофотометричний аналіз алкоголю і що має з’єднання з комп’ютером для реєстрації даних. Тобто, якщо була проведена операція “з трубочкою”, доведеться йти до суду.

7. Познайомляться кримські водії і з новим проблисковим маячком біло-місячного кольору. Але його використовує транспорт федерального поштового зв’язку та інкасатори, а включати маячок і спеціальну звукову сигналізацію водії такого транспорту можуть тільки при нападах на зазначені автомобілі. Переваги для дорожнього руху такий маячок не дає, а служить лише для залучення уваги співробітників поліції.

8. Основна відмінність російських правил стосується пішоходів: на нерегульованих пішохідних переходах «безкінні» росіяни не мають переваги перед транспортом. Пішоходам можна виходити на проїжджу частину тільки після того, як вони переконаються, що даний маневр буде для них безпечний. Можна спрогнозувати, що ця відмінність правил стане причиною багатьох сумних ДТП.

9. Водіям слід знати, що поліція може вимагати від них зупинки транспортного засобу не тільки жезлом, а й просто по гучномовному пристрою.

10. А от коли водій направляється до місця ремонту на несправному автомобілі, тепер можна не включати аварійну сигналізацію, ПДР Росії цього не вимагає.

11. Оштрафувати в Криму тепер зможуть і за розворот або рух заднім ходом в районі зупинок маршрутних транспортних засобів.

12. Зате в плані вибору смуги для руху, Росія демократичніша України – правила не зобов’язують триматися правіше, в населених пунктах можна їхати по будь-якій смузі.

13. Навряд чи зрадіють кримчани новим обмеженням швидкості, які в Росії жорсткіші:

 110 км / год замість українських 130 на автомагістралях;

- 90 км / год замість 110 км / год на дорогах, що мають розділювальну смугу

- Вантажівкам повною масою більше 3,5 т взагалі не дозволяється перевищувати швидкість 90 км / год на автомагістралях і 70 км / год на інших дорогах!

14. В Україні, якщо знак обмеження швидкості встановлений з порушеннями, водія не можуть оштрафувати. У Росії ж можна ставити знаки де завгодно і як завгодно. Крім того, в Росії вже діє система автоматичної фіксації правопорушень, а прилади використовуються на зразок тих, які заборонили у нас: «КАДР-1», «РАДИУС-1» та інші.

15. Ще одна небезпека для пішоходів прихована у вимогах обгону перед пішохідним переходом: у нас заборонений обгін за 50 метрів до пішохідного переходу в населеному пункті, а за містом за 100 метрів. У Росії не можна обганяти тільки на пішохідному переході, в разі, якщо є пішоходи.

16. У нас заборонений обгін на всіх перехрестях. У Росії тільки на регульованих, а на нерегульованих тільки в тому випадку, якщо ваша дорога не є головною.

17. Простіше стане з вибором місця для зупинки: замість 10 метрів до пішохідного переходу в Україні, російський мораторій поширюється лише на 5 метрів. В районі зупинок громадського транспорту заборонена зона також удвічі менше: 30 метрів в Україні і 15 м в Росії. А там, де йдуть дорожні роботи, у росіян обмежень щодо зупинки немає, а в українців – 10 м від місця проведення робіт.

18. Менше заборон у росіян і щодо паркування. В Україні не можна ставити машину: якщо це створить перешкоду для пішоходів, біля контейнерних майданчиків для сміття та на газонах. За російськими ПДР, машину можна паркувати в усіх цих випадках. Зате, якщо висить знак, що забороняє стоянку, він поширюється і на тротуар (в Україні – ні).

19. Пішоходам треба буде бути вельми обережними при переході вулиці. Це в Україні водій зобов’язаний поступитися дорогою тим, хто переходить проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються в попутному напрямку. У Росії пропускають тільки велосипедистів, які перетинають дорогу по велосипедній доріжці!

20. Доведеться забути кримчанам і про поворот за намальованою зеленою стрілкою на червоне світло, такої норми у росіян немає.

21. В Україні потрібно пропускати громадський транспорт, від’їжджаючий від зупинки, якщо вона знаходиться в спеціальній в заїзній кишені. У Росії потрібно пропускати завжди.

22. Доведеться звикати жителям Криму включати габарити або денні вогні в світлий час доби завжди, при початку руху. В Україні така норма діє тільки поза населеними пунктами в осінньо-зимовий період.

Наостанок

Основна відмінність російських правил від українських полягає в тому, що перші мало відрізняються від старих правил, що діяли в СРСР, а українські максимально наближені до європейських. З цієї ж причини, брошура російських ПДР значно тонша і в ній немає багатьох нових дорожніх знаків. При цьому штрафів у росіян значно більше і вони вищі, ніж українські.

У перерахунку на гривні, мінімальний російський штраф становить 137 грн, найбільш поширений – 1370 грн., Штраф за п’яне водіння – 8220 грн, а максимальні штрафні санкції доходять до 13 700 грн., Плюс адміністративний арешт.

Джерело: autoportal.uaзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально