Дещо розуміємо в дизайні кросовера Mitsubishi Outlander

Тест-драйви | середа 25 липня 2012 13:31

Mitsubishi Outlander (2012)Він виглядає не як нове покоління, а як інша модель. Тим дивніше, що автомобіль з точністю до міліметра зберіг габарити попередньої генерації: довжину 4655 мм, ширину 1800, висоту 1680 і колісну базу в 2670 мм.

Про зовнішність, так? В ході пакування валізи до Японії питання про зовнішній вигляд нового Аутлендер спочатку був накинутий поверх всіх речей, а потім перекладений у внутрішню кишеню куртки. Питання було поставлене при першій можливості і згодом повторенн неодноразово. На жаль, замість відповіді представники Mitsubishi Motors всякий раз вели мову про новий інтер’єр, затишк і тиші всередині … Загалом, розповідали про інші, куди більш важливі, на їхню думку, речі. Як це розуміти?

 Mitsubishi Outlander (2012)

«Третій» Mitsubishi Outlander в з’явиться в серпні 2012 року. Раніше, ніж деінде, і нехай весь світ зачекає (до осені). Ми зможемо вибрати з 7-8 комплектацій. Правда, двигунів буде всього два – тільки бензинові «четвірки» 2.0 (145 к.с.) і 2.4 (167 сил) сімейства MIVEC. Привід – передній або повний. Трансмісія і зовсім очікується одна – виключно варіатор INVECS III CVT. (Ні коробка, ні двигуни істотних змін не зазнали.)

Mitsubishi Outlander (2012)

Трилітровий двигун, втім, японці теж нам запропонують, але тільки в 2013 році. А чого чекати безглуздо, так це дизельних двигунів, семимісної конфігурації салону, панорамного даху і люка.

Співробітники Mitsubishi про зовнішність нового кросовера якщо й говорять, то замість конкретики пускаються в розлогі пояснення про чергове прочитання традицій. Мовляв, Outlander виконаний в «істинному стилі Mitsu», але демонструє перехід від агресивної динаміки до гармонійної надійності. У вигляді, мовляв, проступає сила, необхідна для «безмовного захисту». Проявлятися вона повинна за рахунок простих і зрозумілих форм, чітких ліній, лаконічних поверхонь, м’яких і гнучких обрисів без «дешевих гострих відчуттів».

 Mitsubishi Outlander (2012)

Деяку ваговитість і важкість (що носа, що корми) розробники величають «почуттям вагомості». Outlander, за їх словами, втілює концепцію «трьох ес» (SSS – Solid, Safe, Simple): будучи цілісним, міцним, безпечним і простим, він «приносить гармонію у відносини людей і навколишнього середовища».

Саму суть перетворення Аутлендера комічно висловив один розмовляючий російською японець – «більш поліпшену якість». Перерахуємо нововведення по порядку.

По-перше, салон тепер «менш пластиковий» і хизується м’якою обробкою, декоративними вставками і накладками. У порівнянні з другим поколінням в третьому більше покатості, пологості, згладженості та округлості. Під стать декору і нове обладнання: свіжий мультируль краще крутиться, дисплеї краще показують, кнопочки приємніше натискаються.

Mitsubishi Outlander (2012)

Заявлено, що переробки в Аутлендер мало не на 90% продиктовані споживачами. Щоб дізнатися наші переваги, японці та їх дистриб’ютори опитали покупців нових машин Mitsubishi за методикою «автомобільних клінік» NCBS (New Car Buyers Survey), поспілкувалися з членами клубів, ще з кимось. У результаті  споживачі сказали, що не влаштовують, наприклад, шумоізоляція і жорсткий пластик.  Що стосується інтер’єру і підвіски, так їх взагалі переробили.

По-друге, Outlander став більш вмістимий. Сидіння другого ряду тепер складаються в рівну підлогу, і в такій конфігурації довжина багажника виросла на 335 мм, досягнувши 1685 мм. Плюс до всього в Аутлендер відтепер зручніше пакуватись: задні двосекційні двері в минулому, їм на зміну (в топовій комплектації) пропонується «хвіртка» з електроприводом.

 

На центральному тунелі – кнопка вмикання / вимикання електроприводу задніх дверей. Деактивація автоматики стане в нагоді, якщо та заглючить і двері доведеться відчиняти вручну. Якщо ж все нормально, то для відкриття дверей багажника після включення режиму електроприводу треба натиснути на кнопку зліва внизу від керма. Закривається відсік кнопкою, розташованою зліва в торці дверей. Само собою, керувати цими процесами можна і з брелка.

 Mitsubishi Outlander (2012)

Сидіти просторо і спереду і ззаду. Місця для ніг і над головою вистачає. Самі сидіння непримітні: крісла як крісла.

По-третє, кросовер став легше. Оптимізація конструкції кузова і шасі, в тому числі за рахунок більшої частки високоміцної сталі (було 45%, стало 51%), дозволила скинути 5% ваги, тобто 75-95 кіло.

По-четверте, Outlander економічніше попередника в середньому на 10%. Наприклад, повнопривідний автомобіль з бензиновим двигуном 2.4 за паспортом споживає 8,1 л/100 км замість 9 л (у змішаному циклі). Правда, варто відзначити, що потужність обох двигунів зменшилася на 2-3 к.с.

По-п’яте, новий Outlander швидше колишнього. Найпомітніша різниця спостерігається у передньопривідного кросовера з дволітровим двигуном: він розганяється до сотні за 11,5 з (проти 12,2) і набирає максимальну швидкість 190 км / год (було 180). Прибавка повнопривідних версій  вдвічі слабша: плюс 5 км / год максималки і мінус 0,3 с в розгоні до 100 км / ч.

 Mitsubishi Outlander (2012)

Розганяється будь-який з Аутлендер без ривків, рівно і поступово. Різниця в динаміці повнопривідних автомобілів з двигунами 2.0 і 2.4 опинилася ледь відчутною. Можна припустити, що причина в більшій спорядженій масі, але відмінність складає всього 15 кг. У той же час передньопривідний Outlander, який легше «побратимів» на 65-80 кіло, розганяється помітно спритніше. До речі, за прогнозами Mitsubishi Motors, на дволітровий двигун доведеться 55% продажів, частка реалізованих машин з повним приводом досягне 70%.

По-шосте, новачок безпечніше попередника. Нові енергопоглинаючі системи, включаючи конструкцію несучого кузова RISE з запрограмованими зонами деформації, і травмобезпечні деталі дають японцям надію на п’ятизірковий рейтинг в прийдешніх краш-тестах Euro NCAP.

 Mitsubishi Outlander (2012)

Сприйняття зовнішності нового кросовера неслабо залежить від окрасу. У новому кольорі сopper metallic (коричнево-оранжево-золотий, в якому Outlander красувався на прем’єрі в Женеві) автомобіль вживу не ріже око. А в білому, бути може, самому виграшному кольорі, Аут виглядає не по-дитячому статечно.

По-сьоме, «третій» Аутлендер тихіше «другого». У битві з шумом вітру і від дороги японцям допомогли додаткові мати і поліпшення аеродинамічних показників (коефіцієнт обтічності знижений на 7% – з 0,36 до 0,33). Судячи з графіку, крива шуму стала більш похилою: в діапазоні 2000-3500 об / хв Аут вдалося втихомирити в середньому на 5-6 децибел, однак після 3500 об / хв картина, на жаль, не змінилася.

Побороти моторний шум японці так і не змогли, хоча поміняли заради цього кріплення двигуна і модернізували вихлопну систему. Звук двигуна при розгоні слухати важко, і цей малоприємне стогін – по суті найсерйозніша претензія до Аутлендер в частині їздового комфорту. Але ж було-то ще голосніше.

Mitsubishi Outlander (2012)

Підвіска у японського кросовера – єдина для всіх ринків. Всебічно оцінити її на полігоні заводу Окадзакі було неможливо через відсутність бездоріжжя. Крім треку журналістам дозволили прокотитися лише по доріжці з еталонними нерівностями, акуратно викладеними, як суші в коробковому наборі.

 Mitsubishi Outlander (2012)

Жорсткувата підвіска скрупульозно опрацювала всі шматочки і передала водієві вичерпну характеристику кожного профілю. Мабуть, це не особливо потрібна інформація. В залежності від розміру каменів в бруківці трясе відчутно по-різному, зате великі гострі виступи автомобіль проходить без страхаючих ударів.

По-восьме, він екологічніше. Викиди CO2 автомобіля з найпотужнішим мотором в змішаному циклі тепер не перевищують 191 г / км, а було 222. Нарешті, дев’яте, розберемося із зовнішністю. Вперше показуючи світові «третій» Outlander, японці заявили, що той представляє собою нову форму, нову гармонію і нову дизайнерську мову. Мовляв, саме такою говіркою незабаром будуть спілкуватися з людьми всі автомобілі марки Mitsubishi. Кардинальна видозміна змусила багатьох насторожитися. Однак тепер з’ясувалося, що хвилювалися ми марно. Подія – це не глобальне переродження бренду Mitsubishi, а особиста справа Аутлендер, його кар’єрні пригоди в межах модельного ряду.

 Mitsubishi Outlander (2012)

Нова навігаційна система Аутлендер відрізняється від колишньої більш високою роздільною здатністю дисплея (800 х 480 проти 480 х 234), дружбою з флеш-анімацією і SD-картами.

До дизайну а-ля Фудзі зараховані умиротворені позашляховики: Pajero і Pajero Sport – сама впізнаваність бренду. І наш «третій» Outlander в буквальному сенсі пішов у гору. Причому це не нова стильова ніша Jet Mount. Це перехід з одного табору, файтерского, в іншій, високогірний. Підйом на рівень вгору за рахунок модернізації всього і вся. Відтепер Outlander повинен нагадувати Pajero, до сімейства якого він якщо не приєднався, то прихилився.

 Mitsubishi Outlander (2012)

У кнопки запуску двигуна в Аутлендер є подружка. Шайбу управління трансмісією змінила кнопка 4WD. З її допомогою можна вибрати один з трьох режимів: 4WD Eco віддає перевагу передньому приводу заради економічності, 4WD Auto скрізь і всюди ініціює привід повний, а 4WD Lock за рахунок блокувань допомагає вибратися з пасток бездоріжжя. Але якщо поглянувши на шайбу можна було визначити діючий режим, то кнопка завжди незмінна і потрібно дивитися на дисплей панелі приладів.

У дім до Паджеро “третій” Outlander з’явиться не з порожніми руками. З дня на день його сертифікують за ГОСТом як «транспортний засіб підвищеної прохідності категорії M1G», від чогоо кросовер абсолютно офіційно можна буде величати позашляховиком. (Поточна категорія M1А дозволяє лише юлити навколо туманного поняття « позашляховик ».)

Завдяки сертифікату M1G, який зажадав не дуже значної технічної коригування (типу зміни кутів в’їзду / з’їзду), в рекламі ауту зазвучить слово «брутальність».

Японці впевнені, що новий «SUV-позашляховик» (такий термін вже в ходу) у нас буде продаватися успішно. З 600 000 автомобілів другого покоління росіяни (разом з українцями і казахами) розкупили 94000 – майже шосту частину. У самій Японії купили 70 000, на всю Європу довелося 132 000 машин, а на США з Канадою 131 000. Співробітники Mitsubishi невпинно твердять про те, що наш ринок для них невимовно важливий і пріоритетний. Адже він так швидко відновлюється після кризи 2008 року. Він адже демонструє такий пристойний зростання в сегменті Medium SUV.

 Mitsubishi Outlander (2012)

Прийдешньої осені «третій» Аут візьмуться збирати в Калузькій області на підприємстві «ПСМА Рус». Причому це буде перехід від великовузлового складання (SKD) до повноцінного складальному циклу (CKD) з локалізацією не менше 30%. Вітчизняним постачальникам довірять скла, деякі пластики, частина панелей, крісла, бампера. А остання партія «ікс-елів» буде випущена в липні.

Французьких клонів Citroen C-Crosser і Peugeot 4007 у нового ауту не буде. А конкуренти колишні, головні з них – Nissan X-Trail, Toyota RAV4, Kia Sorento і Hyundai Santa Fe.

Джерело: drive.ruзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально