Даішники перестануть торгувати правами?

Закон | субота 16 серпня 2014 07:50

ДАІ хоче готувати водіїв так само суворо, як це роблять в Європі, але поки не придумала як боротися з продажем прав самими правоохоронцями .

Правила навчання у вітчизняних автошколах та отримання прав найближчим часом можуть змінитися. ДАІ вже готує відповідні зміни до закону “Про безпеку дорожнього руху” . Правоохоронці обіцяють, що нові стандарти підготовки водіїв будуть відповідати європейським нормам.

Нововведення закріплять законодавчо, і вони будуть відповідати європейським стандартам. Як аргумент на користь європейської моделі даішники наводять той факт, що в ЄС кількість машин на душу населення вдвічі більше, ніж в Україні, в той же час аварійність – удвічі нижче, ніж у нас. А так як посилення штрафних санкцій за порушення ПДР, яке за останні роки проводилося кілька разів, не допомогло, вирішили, що вся справа в поганій підготовці водіїв, які апріорі не можуть їздити без аварій. Наводити лад на ринку автошкіл почнуть з викладачів. Зараз на цих посадах часто працюють люди, які просто вміють непогано їздити, і знайомі з будовою авто. Тоді як в Європі, щоб стати викладачем автошколи, потрібно пройти спеціальний освітній курс, який триває близько року і включає теоретичні та практичні заняття. В Норвегії та Фінляндії претенденти на вчительські посади вчаться ще довше – 1,5-2 роки. Сама автошкола обов’язково повинна входити в профільну асоціацію та мати акредитацію. Варто відзначити, що автошколи отримують акредитацію в ДАІ і у нас. Інша справа, що процес цей формальний і право вчити майбутніх водіїв дають тим, хто має зв’язки серед даішників або добре платить (дозвіл на відкриття школи може коштувати до $ 10тис.).

Тепер інструкторів хочуть зобов’язати проходити спеціальні курси, а автошколи – спеціальні перевірки незалежних комісій, куди повинні входити, крім даішників, представники громадськості. Наступний крок – коригування навчальних програм. Автошколи повинні вчити не просто управлінню авто, а безпечному пересуванню на ньому в міському середовищі, для чого учням повинні розповідати, що робити, якщо ПДР порушують інші учасники руху, в тому числі, пішоходи. Іспити планується зробити теж за європейським зразком. Вони включатимуть 40-50 теоретичних питань, ілюстрованих реальними фото і відео сюжетами (головна задача екзаменованих, знову-таки, вказати, який з учасників руху порушує правила і що потрібно зробити в аварійній ситуації) і обов’язкова 30-45 хвилинна практика на вулицях міста (а не на навчальному майданчику, як це відбувається зараз).

Важливе доповнення: якщо від одного і того ж інструктора будуть регулярно приходити погано підготовлені учні, ДАІ може підняти питання про анулювання його ліцензії. Не виключено, що це правило пошириться і на автошколи. У випадку з підготовкою професійних водіїв, в тому числі, для роботи в таксі, будуть використовувати інші, більш поглиблені програми, так як рівень аварійності серед них зараз вдесятеро вище, ніж серед приватних автовласників. Даішники поки не розповіли, що вони придумають, щоб присікти корупцію навколо видачі прав у своєму відомстві. Адже не секрет, що водійське посвідчення у нас можна купити, навіть не проходячи навчання в автошколі. А тих, хто вчиться, спочатку налаштовують на те, що для здачі іспитів “без проблем” краще заплатити (від $ 50 за теорію і практику). Поки це питання не вирішать, всі законодавчі посилювання будуть чреваті для пересічних українців лише одним – подорожчанням як навчання в автошколах, так і отримання прав.

Джерело: dsnews.uaзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально