Чи можна штрафувати водіїв на місці порушення ПДР: відповідь знає Конституційний Суд

Закон | понеділок 4 серпня 2014 06:50

До КС надійшло подання Уповноваженого ВР з прав людини щодо офіційного тлумачення словосполучення «за місцем його вчинення», яке міститься у частині першій ст. 276 КУпАП.

Так, відповідно до ст. 276 Кодексу, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Одночасно справи про адміністративні правопорушення,  передбачені ст. 80, 81, 121-126, 127-1, 129, ч. 1,2,3, 4 ст. 130 і ст. 139 КУпАП (коли правопорушення вчинено водієм) можуть розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушника (ч. 1, 2 ст. 276).

Аналіз судової практики, пише «Закон і бізнес», свідчить про не завжди однакове застосування зазначених положень. В одних справах щодо оскарження певної категорії постанов про адміністративні правопорушення на автомобільному транспорті (зокрема, в автомобілі в разі вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122 КУпАП «Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху ») суди доходять висновку, що розгляд адміністративної справи та винесення постанови на місці вчинення правопорушення відразу після складання відповідного протоколу суб’єктами владних повноважень відповідає вимогам ч. 1 ст. 276 Кодексу.

Як зазначено у конституційному поданні, в автомобілі в одних справах суди застосовують словосполучення «за місцем» і «на місці» як синоніми і, відповідно, вважають, що становище цієї статті дозволяє розглядати справи про адміністративне правопорушення та виносити постанови про притягнення до адміністративної відповідальності безпосередньо на місці вчинення правопорушення. Інші ж суди навпаки – вважають, що положення цієї статті унеможливлюють розгляд справи на місці. Дане подання зараз обробляється Секретаріатом КСУ.

Джерело: autocentre.uaзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально