Авто для жінок: примха чи необхідність?

Зірки автопрому,Новини | вівторок 6 серпня 2013 07:36

Жіночий автомобіль – явище сучасне, міцне і, швидше за все, назавжди увійшло в життя людини. І хоча у витоків автомобілебудування та управління стояли представники сильної статі, сьогоднішній день вніс певні корективи в традиційний порядок речей.

Нині навряд чи хто наважитися стверджувати, що їзда за кермом справа не жіноча. Емансиповані представниці слабкої статі впевнено сіли за кермо автомобілів, створених чоловіками і для чоловіків. Але коли незабаром вони не відмовляться від привілею бути нарівні з протилежною статтю, варто задуматися про автомобіль для жінок.

Історія жіночих авто

Хоча, як не дивно, чоловіки вже замислювалися над вирішенням цього питання і ще на початку ХХ століття зробили спробу догодити дамам. В результаті цієї спроби на світ з’явився перший закритий кузов «купе». Здається, не випадково в цьому досягли успіху французи – відомі дамські угодники. Новий дизайн автомобіля був незвичний, тому став об’єктом іронії (в ньому угледіли схожість з телефонною будкою). Дам це нітрохи не збентежило, оскільки завдяки такому кузову їх зачіски і капелюхи були захищені від будь-яких неприємних несподіванок у вигляді погодних негараздів.

Вже після Другої світової війни на дорогах Європи з’явився знаменитий німець «Volkswagen 1200», що іменується в народі «жуком». Конструкція і особливе розташування засобів управління і контролю в цьому автомобілі підійшли якнайкраще для початківців і недосвідчених водіїв, якими часто виявлялися саме жінки. Після появи «Volkswagena-жука», який відрізнявся високою маневреністю завдяки своїй оптимальній довжині, леді з величезним задоволенням почали його експлуатувати.

Сприяла цьому і доступна ціна на транспортний засіб. Дами з високим достатком незабаром порахували таку модель занадто звичайною і віддали перевагу більш екстравагантним, таким як «Export». При цьому жінки-автолюбителі нітрохи не втратили в надійності.

Історія автомобілебудування може повідати масу цікавих подробиць, що розповідають про те, як народжувалися саме жіночі авто. Вперше жіноче ім’я було дано машині Карла Боргвард, який в 50-х роках ХХ століття випустив новий автомобіль, заздалегідь не подбавши про назву. Під натиском колег і пізніше журналістів він вдався до першого яке прийшло на розум імені, таким виявилося ім’я Ізабелла. Під ним світ дізнався і про інші модифікації «Isabella Coupe». Плавність ліній, бездоганний зовнішній вигляд, простота в управлінні зробили цю модель жаданою для багатьох жінок.

Це не було випадковістю: створюючи новий технічний шедевр, Боргвард враховував думки представників прекрасної статі. І якщо на технічній стороні проекту побажання жінок не позначилися, то підвищенням комфорту салону зобов’язані саме їм (мова про оббивку салону, кольори і деталі відділення для рукавичок).

Подібних поступок з боку чоловіків було чимало, але вони більше були схожі на формальне бажання як-небудь скоріше звільнитися від серйозних претензій прекрасної статі на конструювання по-справжньому жіночого автомобіля.

Сучасні жіночі автомобілі

І тільки зараз можна говорити про те, що автомобілебудівна індустрія взяла курс на створення такої «залізної конячки». Раціональний комерційний підхід змусив всі провідні фірми приєднати до свого модельного ряду автомобілі з «жіночим обличчям». Сьогодні леді можуть вибирати, кому ж віддати перевагу: «Volkswagen Polo» або «Volkswagen Golf», «Opel Tigra» або «Renault Twigo», «Suzuki Vitara» чи то «Fiat Punto», а може зупинити свій погляд на «Peugeot 206» …

Тепер вже конструктори подбали не тільки про естетичні аспекти, всі названі модифікації моделей сконструйовані невеликими, маневреними, зручними в управлінні саме для жінок. Думається не тільки турбота, швидше комерційний інтерес змусив чоловіків поквапитися. Статистика невблаганна: кількість жінок за кермом стрімко зростає.

Автомобілізація дам досягла грандіозного масштабу в Сполучених Штатах Америки, де побачити за кермом дівчинку-школярку і даму поважного пенсійного віку давно не в дивину. І тому відомі компанії стурбовані сьогодні не стільки виробництвом, скільки обсягом продажів. Догодити жінці не просто навіть у її виборі одягу, що вже говорити про автомобіль. Сьогодні розробляються спеціальні програми з підготовки фахівців-менеджерів, які зможуть надати кваліфіковану допомогу покупниці, яка бажає придбати авто в салоні. Такий підхід у роботі демонструє світовий гігант автомобілебудування «Ford».

Автомобілі відомих жінок

Інтерес до автомобілів у представниць прекрасної статі підігрівається і фактами з життя великих людей. Аж до чого багатьом хочеться хоч у чомусь бути схожим на свого кумира. А зірки, у свою чергу, намагаються продемонструвати свої смаки і переваги публіці, у виборі авто в тому числі. Зовсім не піклуючись про ціну престижу, створюють свій імідж, використовуючи шедеври автомобілебудування.

Багатьом шанувальникам Марлен Дітріх пам’ятається її просторий «Auburn 851 Speedster» 1934, а шикарний «Rolls-Royce Phantom 1» 1927 був не тільки візитною карткою Грети Гарбо, а її улюбленцем, якого вона порівнювала зі сценою на колесах і іменувала не інакше як «моя хмара». Це не було перебільшенням романтичної натури: автомобіль виглядав монументально, висота борту досягаючи 160 сантиметрів. Неповторна Едіт Піаф пересувалася на машині марки «Packard Caribbean» 1955 року.

Ну що ж, висновок зі сказаного очевидний: жодна справжня жінка не поспішає бути схожою на іншу. І природно, у кожної свої потреби і переваги, свій смак і стиль. Так от хочеться, щоб наші співвітчизниці, нарівні з іноземками, могли їх демонструвати не тільки за допомогою одягу та зачіски, а й за допомогою особистого автомобіля, такого потрібного і такого жіночого!

Джерело: patee.ruзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально