Audi відкрила формулу невичерпного дизеля

Нові технології | середа 22 квітня 2015 10:00

Фахівці компанії Audi, які з 2009 року працюють над створенням синтетичного палива, виробили першу партію дизеля, використовуючи виключно поновлювані компоненти.

Audi e-diesel цілком може стати практично невичерпним паливом майбутнього, адже для його виробництва потрібні лише три компоненти – вода, вуглекислий газ і енергія для запуску хімічних перетворень.

Спершу воду, доведену до пароподібного стану, поділяють на водень і кисень за допомогою високотемпературного електролізу при 800 градусів Цельсія. Після цього отриманий водень потрапляє в реактор синтезу, де вступає в реакцію з CO2, також під великим тиском і при високій температурі.

У результаті виходить рідке вуглеводневе з’єднання, що одержало назву Blue Crude, яке, як і сира нафта, може бути перероблено в дизельне паливо. За умови використання “зеленого” джерела енергії ККД процесу оцінюють у 70%.

Отримане синтетичне паливо Audi e-diesel не містить сірки і ароматичних вуглеводнів, а його високе цетанове число гарантує рівну роботу двигуна. Лабораторні тести підтвердили, що синтетичне паливо можна вільно додавати в звичайний “викопний” дизель або використовувати в чистому вигляді.

У найближчі місяці на невеликому заводі в передмісті Дрездена планують виробити близько 3000 літрів e-diesel. Втім, це не єдиний проект Audi по створенню синтетичного палива. Так, в рамках спільного проекту з німецьким автовиробником, американська компанія Joule виробляє синтетичний дизель і етанол, використовуючи мікроорганізми, а французька Global Bioenergies – синтетичний бензин.

Нагадаємо, що експериментальний завод з виробництва синтетичного палива був відкритий в Дрездені в листопаді минулого року за підтримки компаній Climeworks і Sunfire.загрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально