2013 Volvo V40: Шведська паличка-виручалочка

Тест-драйви | середа 5 вересня 2012 15:36

2013 Volvo V40Ми вступили в дуже хорошу епоху автомобільного емоційного збудження, якщо європейські преміальні хетчбеки почали цікавити американців. Справжнім зіткненням в цьому сегменті може закінчитися і поява ще двох новачків: принципово нового A-Class і нової, агресивної шведсько-китайської моделі Volvo.

Всі околиці на північ від італійської Верони рясніють чудовими серпантинами двосмугових доріг, які, щоправда, на ділі досить часто перетворюються на півтори смуги. Саме тут ми проїхали кілька довгих однакових петель, тестуючи різні конфігурації двигунів і коробок передач, що повинно було допомогти нам краще розібратися з новим миловидним хетчбеком.

В даний час обережні висловлювання керівництва Volvo зводяться до того, що V40 не призначений для ринків Сполучених Штатів або Канади. Керівництво компанії натякнуло, що таке рішення грунтується на слабкому прийомі чарівного хетчбека Volvo C30 або його рідного брата, універсала Volvo V50. Можливо, більша частина тьмяних продажів цих моделей пов’язана із занадто подібної ціною з німецькими преміальними брендами – стратегія, наполегливо дотримуються в Volvo. Не кращим чином на цифрах продажів цих автомобілів позначилася і не дуже сильно представлена і підтримувана лінійка автомобілів Volvo; а це стосується практично будь-якого місця, розташованого за межами Скандинавії, не кажучи вже про те, що ще не так давно майбутнє компанії було й зовсім не визначено .

 

Але зараз, після того, як ми провели деякий час з цим автомобілем, ми вважаємо, що компанія Volvo взагалі повинна припинити імпорт С30, а замість цього зосередити увагу на вивченні можливостей набагато більш цікавою і просто кращою V40. А що стосується рішення не нагороджувати цим автомобілем США, то, принаймні, рішення це виглядає як постріл самому собі в ногу. Програма для того, що пізніше стало V40, стартувала в 2006 році. Початок продажів було намічено на початок 2011 року, але потім всі ці плани був сильно зім’яті глобальною економічною кризою в 2008 році. На противагу негарним і, здавалося б, нескінченним переговорам Saab, General Motors і китайців, які призвели до того, що другий автовиробник Швеції був свідомо принесений в жертву, переговори між Volvo, Ford і Zhejiang Geely були ефективними і пройшли на високому рівні. За домовленістю Ford залишається постачальником Volvo Cars; цей договір поширюється на поточне покоління всього модельного ряду. Перші по-справжньому нові шасі і трансмісії Volvo намічені на 2013 рік: це будуть моделі в С-і D-сегменті, а вже звідти нові розробки поширяться по всьому діапазону моделей.

 

Архітектура, що лежить в основі цього V40, є нинішній платформою Ford Focus C1, яка в Volvo називається P1. Збираний на заводі в бельгійському Генті, V40 отримав передню підвіску і керування від S60 і V60. Всі нинішні чотирициліндрові двигуни з турбонаддувом і безпосереднім уприскуванням – мотори спільної розробки підприємств PSA Peugeot Citroen з Ford, але п’ятициліндровий двигун це вже повністю власна розробка Volvo. Доступна шестишвидкісна автоматизована коробка передач з подвійним зчепленням, стандартна для обробки T4, яку ми найбільш ретельно протестували, не що інше, як агрегат Ford Power Shift. Ми завжди вважали, що у Volvo C30 занадто багато слабких місць, щоправда, автомобіль був вельми незвичайним і зі зручними посадочними місцями. Але вантажний простір досить паршивий, якщо, звичайно ж задні сидіння ви будете використовувати для розміщення пасажирів, якісь нісенітні задні ліхтарі, висока ціна і загальна слабка динаміка, якщо ми будемо порівнювати цей автомобіль з Mini Cooper чи Volkswagen Golf. Так, і не забувайте, що у C30 не було п’ятидверного варіанту! V40 виправив усі складові цих незручностей, він навіть задовольнить всі ваші потреби, якщо ви роздумуєте про універсал, тим самим, будучи в змозі замінити V50. Головним у таких відмінних можливостях V40 стала його гнучка завантажувальна платформа. Основний простір в задній частині вже далеко за межами того, що може запропонувати C30 – 335 літрів корисного простору. Під основним днищем є ще додатковий простір в 30 літрів, де ви можете розмістити додатковий комплект необхідних у дорозі речей. Цю головну багажну панель також можна встановити в декількох різних положеннях, залежно від габаритів вантажу, який вам необхідно перевезти в багажнику. Якщо ж ви опустіть вниз задній диван і переднє пасажирське крісло, то у вашому розпорядженні вже буде загальний простір для перевезення речей в 1445 літрів, що є відмінним результатом для цього класу. Але що нам ще більше сподобалося – всі ці трансформації проводяться дуже легко і швидко.

Внутрішній простір автомобіля – типовий інтер’єр Volvo, де саме центральне місце займають чотири окремо розташовані великі ручки управління аудіосистемою і клімат-контролем. Але, незважаючи на добре знайомі і звичні естетичні елементи, приладова панель V40 як і раніше виглядає свіжо, можливо, завдяки тому, що в компанії відійшли від монохромного дисплея і вирішили змінити комбінацію приладів.

Є й ще одне цікаве рішення, яке використовували в компанії: різні формати відображення інформації водієві, які можна досить легко налаштувати в меню інструментів. Режим Eco – зелене оформлення, коричневе – для Elegance, тут, до речі, давач температури замінить давач ефективності використання палива, червоний колір буде домінувати в режимі Performance, а великий спідометр, який був по центру в перших двох режимах, змінить таких же розмірів тахометр, в той же самий час індикатор праворуч, який раніше відображав передачі, в останньому режимі переключиться на вимірювач потужності. Але ми відразу ж хотіли б відзначити, що автоматизована коробка передач, навіть у опціональному варіанті, не комплектується підрульовими пелюстками перемикання передач.

 

Бортові системи Volvoв у наші дні занадто складні, що вимагають налаштувань в різних меню. Крім того, для зміни практично будь-якого значення в системі, вам необхідно буде зупинити автомобіль, так що в принципі зрозумілий інтерфейс не дуже сприятливий для драйверской середовища. Але найдивніше з усього те, що робота рульового керування не змінюється при перемиканні між Eco, Elegance і Performance (однак перемикання між цими трьома основними режимами можливо під час руху). Але все ж ви зможете змінити кермові зусилля, але для цього вам доведеться гарненько покопатися в меню – в глибинах меню ми таки знайшли можливість вибирати між низькими, середніми і високими зусиллями на кермі. Це перше покоління рівня беемвешного IDrive, і воно, до речі сказати, досить сильно дратувало нас. Якщо бути справедливими, все досить легко зрозуміти і налаштувати, на відміну від того, що було у старих IDrive, але шлях цей набагато більш складний і тривалий, ніж повинно бути в автомобілів Volvo.

І тепер про найцікавіше. На борту цього Volvo V40 встановлена перша в світі зовнішня подушка безпеки для пішоходів! Коротко про те, як це все працює. У передньому бампері знаходяться сім датчиків руху, що забезпечують зворотний зв’язок з бортовим ECU, після чого електроніка приймає рішення, чи вимагає дана ситуація активації цієї дійсно цікавою нової системи безпеки. Якщо рішення, на жаль, позитивне, Піропатрони вивільняють стрижні в петлях капота, а газогенератор за кілька мілісекунд надуває саму подушку. Сама подушка не тільки застилає нижню частину лобового скла і передні стійки, але і приблизно на десять сантиметрів підносити сам капот. У компанії вважають, що саме так значно знижується ризик зіткнення голови пішохода з жорсткими компонентами підкапотного простору, зі склом і стійками автомобіля. Але потрібно не забувати, що якщо все ж такий жахливий інцидент і станеться, подушка спрацює тільки на швидкості 25-50 км / год. Але в компанії задоволені цим результатом: як підрахували шведи, близько 75 відсотків усіх зіткнень з пішоходами відбувається на швидкостях, менших 40 км / год. А, враховуючи ту увагу, яку було приділено цій системі, розуміємо, що шведи, здається, нарешті, знайшли те, що допоможе їм повернути свою “червону мантію”, яка раніше свідчила про їх першості та найвищому майстерності в області безпеки.

Шасі та підвіски V40 P1 – помітне поліпшення в порівнянні з тим, що ми пам’ятаємо або по C30, або по V50. Загальні враження від їзди і балансу керування стали набагато ближчими до того, що роблять Volkswagen і Audi зі своїми невеликими автомобілями, зокрема, з тими, що представлені на європейському ринку. Провівши тут кілька дуже динамічних петель, відзначаємо, що крен кузова зменшилися практично вдвічі, в порівнянні з тим же С30, що цілком відповідає показникам лютих німецьких конкурентів. Основна настройка для шасі, оскільки тут були 18-дюймові шини Michelin Pilot Sport 3, це Dynamic, всі варіанти двигунів йдуть у стандарті саме так, але у нашого тестового зразка налаштування для шасі були Sport, що позначає загальне зниження приблизно на 1.3 см. А для поліпшення аеродинаміки і загальної ефективності, як нам сказали, всі автомобілі з чотирициліндровим V40 також нижче автомобілів з п’ятициліндровими моторами рівно на таку ж величину. Так що виходить, що на автомобілі з чотирма циліндрами і з Sport, ми були майже на 2.5 см нижче стандартної п’ятициліндровий моделі.

Наша специфікація Т4 з 1.6-літровим чотирициліндровим двигуном з безпосереднім уприскуванням і турбокомпресором BorgWarner відмінно виглядала на дорозі в режимі Performance з обраним нами високим рівнем опору на кермі. 180 кінських сил і 240 Нм максимального крутного моменту між 1600 і 5000 об / хв, відчуваються навіть мало не більше, ніж достатніми, але нам, звичайно було цікаво й те, що зможе показати на дорозі і 2,5-літровий п’ятициліндровий агрегат в T5 з 251 к.с. і 360 Нм крутного моменту. Але його ми протестуємо трохи пізніше. Що стосується 1.6-літрового двигуна, який ми тестували зараз, ми високо оцінили його роботу: потужності цілком достатньо і для обгонів, і для швидкого вояжу по сільських дорогах Італії, де ми, іноді здавалося, їдемо у повній самоті.

Розгін до сотні у цього двигуна Peugeot / Citroen / Ford оцінюється на рівні 7.7 с. І цей час, здається, дійсно легко досяжно. 2,5-літровий п’ятициліндровий силовий агрегат з шестиступінчастим автоматом Aisin обіцяє виконати те ж саме вправу за 6.3 секунди.

Але V40 стане ще швидше! І не тільки завдяки налаштуванням від хлопців з, наприклад, тюнінг-ательє Heico. Справа в тому, що в Volvo ведуть роботу над V40 R-Spec, що, якщо вірити нашим джерелам, повинно привести цей автомобіль до теперішнього відповідності до Volkswagen Golf R і Audi RS3. Також не забувайте про XC40 – повнопривідний компактний кросовер, який не так далеко відійшов від випробуваного нами автомобіля.

 

Ну, що сказати? 2013 Volvo V40 – ще одна вражаюча модель з величезним потенціалом, яка, щоправда, може стати суто європейським автомобілем, обійшовши стороною деякі важливі ринки, у тому числі, і американський. І ми не сумніваємося, що новому Mercedes-Benz A-Class буде зовсім не просто конкурувати з таким суперником. А ось якщо у Volvo зможуть встояти перед спокусою під час визначення ціни, то V40 дійсно може дозволити компанії повернути всю ту прихильність, яку вона розгубила за останні кілька років.

Джерело: automart.uaзагрузка...

Прокоментуй! »

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї публікації.

Залишити коментар

Ви повинні зареєструватись щоб залишити коментар.

Коментувати через Facebook

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Коментувати через Вконтакте

Прохання коментарі залишати українською мовою.

Найсвіжіші пропозиції на авторинку


Погода на дорогах України

Погода
Погода у Києві
Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Новини партнерівx
Радимо відвідати - завжди цікаво та актуально